درآمد کانال سوئز در ۲۰۲۱ رکورد زد و به ۶.۳ میلیارد دلار رسید

درآمد کانال سوئز در ۲۰۲۱ رکورد زد و به ۶.۳ میلیارد دلار رسید

یکشنبه, 2 ژانویه, 2022 - 10:15
یک کشتی از کانال سوئز رد می شود (حساب کاربری رسمی اداره کانال سوئز در فیس بوک)

اداره کانال سوئز مصر یکشنبه (۲ ژانویه) گفت که ۲۰۲۱ پردرآمدترین سال برای کانال سوئز بوده و به ۶.۳ میلیارد دلار رسید.


در بیانیه ای که در حساب کاربری دفتر ریاست جمهوری مصر در فیس بوک منتشر شده به نقل از اسامه ربیع مدیر کل اداره کانال سوئز آمده سال ۲۰۲۱ پردرآمدترین سال برای کانال سوئز و حجم درآمدها بی سابقه بوده و به ۶.۳ میلیارد دلار رسید. ظرفیت ترابری سالانه کانال سوئز هم در ۲۰۲۱ بالاترین حد گزارش شد و بالغ بر ۱.۲۷ میلیارد تن بوده است.


رییس اداره کانال سوئز توضیح داد که تعداد کشتی های عبوری در مسیر دو طرفه کانال سوئز ۲۰ هزار و ۶۹۴ کشتی بوده که نسبت به ۲۰۲۰ ده درصد رشد داشته و یکهزار و ۸۶۴ کشتی بیشتر بوده است. ظرفیت ترابری کانال سوئز در ۲۰۲۱ با افزایش ۸.۵ درصدی نسبت به پارسال از ۱.۱۷ میلیارد تن به ۱.۲۷ میلیارد تن رسید.


او افزود «درآمدهای دلاری کانال سوئز در ۲۰۲۱ با افزایش ۷۲۰ میلیون دلاری نسبت به ۲۰۲۰ به ۶.۳ میلیارد دلار رسید. این رقم در ۲۰۲۰ ۵.۶ میلیارد دلار اعلام شد».

اسامه ربیع تاکید کرد «ظرفیت ترابری سالانه در کانال سوئز بیشتر از میانگین رشد حمل و نقل دریایی بین المللی بوده است. طبق آمار بین المللی ظرفیت ترابری دریایی بین المللی افزایش ۳.۷ درصدی داشته و حجم تجارت دریایی از کانال سوئز رشد ۸.۵ درصدی را تجربه کرد. این شاخص ها در ۲۰۲۱ نشان دهنده سیاست های موفق بازاریابی و نرخ گذاری انعطاف پذیر اداره کانال سوئز برای جلب اعتماد شرکت های کشتیرانی و رویکرد انعطاف پذیر در خصوص تغییر و تحول جاری در صنعت حمل و نقل دریایی پس از شیوع کرونا است».    


اسامه ربیع افزود «کانال سوئز در نظر دارد در سال نو به منظور اهداف زیست محیطی از ضوابط و ساز و کارهای متفاوت استفاده کند».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای