هیثم الغیص نماینده کویت دبیرکل اوپک شد

هیثم الغیص نماینده کویت دبیرکل اوپک شد

دوشنبه, 3 ژانویه, 2022 - 15:15
هیثم الغیص نماینده پیشین کویت در هیئت عامل سازمان (اوپک) - آرشیویی (الشرق الاوسط)

هیثم الغیص نماینده پیشین کویت در هیئت عامل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) به‌عنوان دبیرکل این سازمان برای یک دوره سه ساله انتخاب شد.

الغیص جانشین محمد سانوسی بارکیندوی نیجریه‌ای دبیرکل کنونی این سازمان شده‌است که از اواسط سال ۲۰۱۶ این سمت را به‌عهده گرفت.

شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان بن عبدالعزیز وزیر انرژی سعودی نیز به نوبه خود از این انتصاب استقبال کرد و به هیثم الغیص صمیمانه تبریک گفت.

الغیص از سال ۲۰۱۷ نماینده کویت در هیئت عامل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) بوده و ریاست «کمیته فنی مشترک» بین کشورهای اوپک و غیراوپک را بر عهده داشته‌است. این کمیته مسئول نظارت بر تولید و مطالعه شرایط بازارهای نفت بر اساس توافق کاهش تولید است که بین کشورهای مشارکت کننده در توافق «اوپک +» امضا شده‌است.

او مدیر اجرایی چند زبانه صنعت نفت و گاز است که بیش از ۳۰ سال تجربه بین‌المللی دارد. وی حضور و مشارکت گسترده‌ای در بسیاری از کنفرانس‌ها و مجامع بین‌المللی نفت دارد.

وی در بخش فروش و بازاریابی بین‌المللی نفت و گاز و توسعه تجارت فعالیت کرده و با تصدی سمت‌های کلیدی در کویت، پکن و لندن تجربه منطقه‌ای و بین‌المللی به دست آورده‌است.

الغیص مدیر بخش تحقیقات شرکت نفت کویت و معاون مدیر عامل در بازاریابی جهانی بود. او در بسیاری از مطالعات مربوط به بازارهای جهانی شرکت کرده‌است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای