درگیری در طرابلس؛ بریتانیا دربارهٔ «حملات تروریستی» هشدار داد

درگیری در طرابلس؛ بریتانیا دربارهٔ «حملات تروریستی» هشدار داد

شورای عالی کشور بر فعال‌شدن روند قانون اساسی برای موفقیت در انتخابات تأکید کرد
جمعه, 7 ژانویه, 2022 - 13:30
عبدالحمید الدبیبه در بازدید از طرابلس، دیروز پس از درگیری‌ها (دولت)

همزمان با هشدار بریتانیا در مورد «حملات تروریستی»، درگیری‌های مسلحانه در طرابلس، پایتخت لیبی، بامداد دیروز ناگهان از سر گرفته شد.

همچنین تصاویر ویدئوهایی، صدای تیراندازی شدید در پروژه الهضبه در جنوب طرابلس را نشان داد.

در این میان، شاهدان عینی تأکید کردند که درگیری‌ها در نزدیکی پروژه با سلاح‌های متوسط بین گروه‌های وابسته به اداره انتقالی رخ داد، اما هیچ اظهارنظر رسمی منتشر نشده‌است.

رسانه‌های محلی گفته‌اند که این درگیری‌ها بین اعضای «سرویس حمایت از ثبات» شورای ریاست جمهوری به رهبری عبدالغنی الککلی و اعضای شبه نظامی «گردان ۳۰۱» به فرماندهی عبدالسلام الزوبی رخ داده‌است.

براساس این گزارش، این امر در اثر نارضایتی دو طرف از بودجه ای است که دولت به شبه نظامیان مسلح خود اختصاص داده‌است.

این درگیری‌ها ساعاتی پس از آن رخ داد که وزارت امور خارجه بریتانیا هشدار خود به اتباع این کشور برای عدم سفر به لیبی را تمدید کرد، به طوری که «شرایط امنیتی داخلی را شکننده دانست و می‌تواند به سرعت به درگیری‌های خشونت آمیز تبدیل شود».

لندن در مورد «حملات تروریستی» هشدار داد و گفت که «تروریست‌ها ممکن است سعی کنند حملاتی را در لیبی انجام دهند».

در همین حال، دفتر رسانه ای شورای عالی کشور، بر فعال شدن روند قانون اساسی برای موفقیت در انتخابات و صدور قوانین توافقی بین دولت و پارلمان تأکید کرد.

شورا در هفتاد و دومین نشست عادی خود که در مقر خود در طرابلس برگزار شد، اهمیت فعال کردن روند قانون اساسی را با پایان دادن به مراحل انتقالی مرتبط دانست.

دفتر رسانه‌ای گفت: اعضای شورا در مورد آخرین تحولات روند سیاسی و وضعیت بن‌بست و انسدادی که کشور به آن رسیده‌است، گفت و گو کردند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای