نورلند به «الشرق الاوسط»: رهبران لیبی روی سنگ محک حسن‌نیت قرار دارند

نورلند به «الشرق الاوسط»: رهبران لیبی روی سنگ محک حسن‌نیت قرار دارند

شنبه, 8 ژانویه, 2022 - 00:30

ریچارد نورلند سفیر آمریکا و فرستاده ویژه این کشور به لیبی گفت: «سیاست لیبی پیچیده است» و اینکه دوره کنونی که کشور در آن به سر می برد، «آزمایشی برای حسن نیت رهبران لیبی است که می گویند به انتخابات متعهد هستند».

نورلند در گفت و گو با «الشرق الاوسط» گفت: «ظهور برخی (نامزدی‌های متناقض) در روزهای اخیر در روند انتخابات منجر به ترس از وقوع خشونت شد. این حداقل باعث توقف موقت (رای گیری) شد».

وی ادامه داد: «فکر می‌کنم کمیساریای عالی انتخابات از نظر فنی آمادگی برگزاری انتخابات را در موعد مقرر داشت، اما با این (نامزدی‌های متناقض) سردرگم شد. متأسفانه برخی از عناصر بیش از حد خوشحال بودند که از فرصت ها برای به تاخیر انداختن روند انتخابات استفاده کنند».

در همین حال، جمعی از سرشناسان، مشاهیر و شیوخ قبایل هلال نفتی به عبدالحمید الدبیبه نخست وزیر حکومت وحدت ملی و خالد مبروک وزیر مالیه تا فردا فرصت دادند تا حقوق های اعضای امنیت داخلی، نیروهای امنیتی و نیروهای «ارتش ملی» در شرق کشور را پرداخت کنند. آنها تهدید کردند که در صورت عدم پرداخت حقوق، صادرات نفت را متوقف خواهند کرد.

علاوه بر این، منابع محلی، روز گذشته، از مشاهده یک کاروان نظامی از شبه نظامیان که متشکل از حدود صد خودروی مسلح و زرهی از شهر مصراته به سمت پایتخت، طرابلس، آمده بود. در حالی که کلیپ های ویدیویی ورود بسیج نظامی شبه نظامیان «حطین» و «المرسی» به ورودی شرقی شهر را نشان می دادند.

در همین حال، عناصر «تیپ 51 پیاده» ستاد منطقه غرب در ورودی و خروجی حومه تاجوراء در شرق پایتخت مستقر شدند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای