استقبال از سال 2022 با ثبت روزانه دو میلیون کرونایی 

استقبال از سال 2022 با ثبت روزانه دو میلیون کرونایی 

تظاهرات در آلمان و فرانسه علیه «گذرنامه کرونا»
شنبه, 8 ژانویه, 2022 - 23:15
تظاهرات فرانسوی ها در اعتراض به اجباری شدن ارائه «گذرنامه سلامت» در پاریس (AFP)

جهان اولین هفته سال 2022 را با ثبت رکورد آمار مبتلایان به «کرونا»، با عبور از دو میلیون مورد در روز، در بحبوحه گسترش گسترده سویه جهش یافته «اومیکرون» آغاز کرد.

داده های خبرگزاری فرانسه نشان می دهد که پس از فراتر رفتن از سقف یک میلیون ابتلا در روز در هفته از 23 تا 29 دسامبر 2021، میزان ابتلاها در هفت روز گذشته به 2 میلیون و 106 هزار و 118 مورد در روز رسیده است.

 از زمان شناسایی جهش یافته «اومیکرون» در بوتسوانا و آفریقای جنوبی در پایان نوامبر 2021، تعداد ابتلاهای جدید 270 درصد افزایش یافته است.

موج اپیدمی در حال حاضر با افزایش تعداد مرگ و میر همراه نیست. در هفت روز گذشته به طور متوسط ​​روزانه 6 هزار و 237 مورد فوتی در جهان ثبت شده است که کمترین میزان از پایان اکتبر 2020 یعنی حدود 15 ماه پیش است.

در شرایطی دیگر، در حالی که دولت های اروپای غربی به دنبال تشویق شهروندان خود به تکمیل واکسیناسیون علیه کرونا و تزریق دوزهای تقویت کننده هستند، فرانسه و آلمان شاهد تظاهرات هایی در رد سیاست های واکسیناسیون اجباری بوده اند.

صدها معترض دیروز به خیابان‌های پاریس آمدند و با اجباری شدن ارائه «گذرنامه کرونا» مخالفت کردند و موضع امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه در قبال شهروندان واکسینه نشده‌ را محکوم کردند.

مکرون پایبندی خود را به اظهارات این هفته تکرار کرد. او تاکید کرده بود که به دنبال «سخت‌تر کردن» و افزایش محدودیت ها بر کسانی است که از واکسیناسیون خودداری می‌کنند.

در آلمان، مخالفان سیاست های ضد کرونا روز گذشته (شنبه) بار دیگر در چندین شهر تظاهرات کردند. بر اساس اطلاعات پلیس، در شهر شورین در شمال آلمان، حدود هزار و 600 نفر تجمع کردند، در حالی که سازمان دهنده تظاهرات به خبرگزاری فرانسه گفت که این تعداد به 2000 نفر رسیده است.

تظاهرکنندگان بنری را بر فراز راهپیمایی کنندگان برافراشتند که روی آن نوشته شده بود: «والدین و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها به واکسیناسیون کودکان در برابر کووید-۱۹ نه می گویند».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای