تعهد سازمان ملل برای حمایت از یکپارچگی ارتش لیبی

تعهد سازمان ملل برای حمایت از یکپارچگی ارتش لیبی

دوشنبه, 10 ژانویه, 2022 - 00:00
رژه نظامی به مناسبت بازگشایی «آکادمی مطالعات نیروی دریایی لیبی» در اواخر ماه گذشته در طرابلس (AFP)

در حالی که خالد المشری رئیس شورای عالی دولت در لیبی و فوزی النویری رئیس موقت مجلس نمایندگان این کشور، روند قانون اساسی و راه های تسریع روند انتخابات در این کشور را بررسی کردند، استفانی ویلیامز مشاور سازمان ملل متحد در لیبی، حمایت مجدد خود را از تلاش‌ها برای متحدکردن ارتش لیبی اعلام کرد.

کمیته نقشه راه که توسط مجلس نمایندگان تشکیل شد، دیروز یکشنبه با کمیته ارتباطات مجلس موسسان تدوین قانون اساسی، رویه های رسیدن به فرمول مناسب را مورد بحث و بررسی قرار داد.

این کمیته قرار بود با ویلیامز مشاور سازمان ملل متحد، دیدار کند. ویلیامز به نوبه خود از برگزاری دومین نشست بین سپهبد عبدالرازق الناظوری رئیس ستاد ارتش ملی، و سرلشکر محمد الحداد رئیس ستاد نیروهای وفادار به دولت وحدت ملی یکشنبه در سرت استقبال کرد.

او بار دیگر بر حمایت سازمان ملل متحد از همه تلاش‌های انجام شده در سطوح مختلف برای متحد کردن نهاد نظامی تاکید کرد.

نشست سرت که دومین نشست در نوع خود در یک ماه گذشته است، در مورد وحدت نهاد نظامی و روند خروج مزدوران و جنگجویان خارجی از کشور بحث و گفت و گو کرد.

الناظوری که همچنین فرمانده کل ارتش مستقر در شرق کشور است، گفت که این دیدار «لیبیایی-لیبیایی و بسیار دوستانه بود».

عبدالحمید الدبیبه نخست وزیر دولت وحدت ملی، که وزیر دفاع نیز هم هست، در طرابلس با رئیس و اعضای کمیته 410 در مورد جذب و به کارگیری شبه نظامیان دیدار کرد.

الدبیبه از آنچه او به عنوان «کار برجسته این کمیته برای تسهیل مراحل جهت گنجاندن و جذب شبه نظامیان در پروژه های واقعی و عملی به نفع کشور عنوان کرد»، ستایش کرد.

او بر لزوم اندیشیدن به پروژه های عملی و واقعی برای این بخش که نشان دهنده ستون فقرات ساخت یک دولت مدنی است، تاکید کرد و گفت: همه طرف ها باید در یک تیم در جهت ارائه دیدگاه ها و ایده های جدی و کاربردی از طریق ارتباط با این کمیته مشارکت داشته باشند.

علاوه بر این، حسین القطرانی معاون الدبیبه، پس از اینکه دیروز وارد طرابلس شد تا کار خود را آغاز کند، به تحریم جلسات دولت پایان داد.

القطرانی در اظهارات تلویزیونی گفت که بازگشت وی پس از آن صورت می گیرد که الدبیبه متعهد شد که همه مشکلات باقی مانده بین آنها را حل کند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای