شبوه توسط ارتش یمن آزاد شد

شبوه توسط ارتش یمن آزاد شد

نیروهای‌های غول پیکر کنترل مناطقی در حریب را به دست گرفتند
سه شنبه, 11 ژانویه, 2022 - 10:00
ارتش یمن و گردان‌های غول پیکر با حمایت ائتلاف توانستند شبوه را آزاد کنند (سبأ نت)

ارتش یمن اعلام کرد که کنترل کامل استان شبوه در شرق این کشور را کامل و آن را از چنگ شبه نظامیان حوثی وابسته به ایران آزاد کرده‌است.

مرکز رسانه ای گردان‌های غول پیکر در بیانیه ای اعلام کرد که مرحله سوم عملیات طوفان جنوب با آزادسازی بخش عین در دهمین روز عملیات به پایان رسید، بدین ترتیب تمامی مناطق استان شبوه آزاد شد و مناطق وسیعی از ناحیه حریب در مأرب نیز تحت کنترل درآمد.

بر اساس این بیانیه، کنترل نیروهای غول پیکر بر کل منطقه عین پس از نبردهای خونین با شبه نظامیان حوثی صورت گرفت.

نیروهای غول پیکر با پشتیبانی واحدهای ارتش ملی و هواپیماهای ائتلاف پیش از این کنترل مناطق عکد المجبجب و نجد مرقد را به دست گرفته بودند و بر اردوگاه تیپ ۱۵۳ مشاع در عین که آخرین پایگاه حوثی‌ها در این استان نفتی بود، چیره شدند.

شیخ عوض محمد العولقی استاندار شبوه نیز از آزادسازی منطقه عین از بقایای شبه نظامیان حوثی مورد حمایت ایران و پایان عملیات آزادسازی نواحی بیحان، عسیلان و عین خبر داد.

العولقی در مصاحبه با خبرگزاری یمن (سبأ) از این پیروزی‌ها که با جانفشانی دلاورانی از نیروهای غول پیکرها، ارتش و مقاومت و مشارکت هوایی فعال هواپیماهای ائتلاف عربی برای حمایت از مشروعیت به دست آمده‌است، تمجید و بر اهمیت استراتژیک آن در مسیر تکمیل پروژه مبارزه و از بین بردن کودتای حوثی تأکید کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای