بلینکن: برای نجات برجام «فقط چند هفته» فرصت داریم.. وگرنه گزینه‌های دیگر را بررسی می‌کنیم

بلینکن: برای نجات برجام «فقط چند هفته» فرصت داریم.. وگرنه گزینه‌های دیگر را بررسی می‌کنیم

جمعه, 14 ژانویه, 2022 - 11:00
آنتونی بلینکن وزیر امور خارجهٔ آمریکا (رویترز)

آنتونی بلینکن وزیر خارجه ایالات متحده، هشدار داد که تنها «چند هفته» برای نجات توافق هسته‌ای با ایران فرصت باقی مانده‌است اما اگر مذاکرات شکست بخورد گزینه‌ها و گام‌های دیگر را بررسی می‌کنیم.

وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه با «ان‌پی‌آر» گفت: «چند هفته باقی مانده‌است تا ببینیم آیا می‌توانیم به پایبندی دوجانبه به برجام بازگردیم یا خیر».

وزیر خارجه آمریکا گفت، در هفته‌ها و نه ماه‌های آینده مشخص خواهد شد که آیا می‌توان به صورت متقابل به توافق هسته ای ایران و قدرت‌ها (برجام) بازگشت.

او افزود: وقت اندکی در مذاکرات وین باقی‌مانده‌است و روزنه برای احیای توافق هستهٔ‌ای با ایران موسوم به برجام، به سرعت در حال بسته شدن است.

بلینکن اضافه کرد ایران به نقطه‌ای نزدیک تر و نزدیک تر می‌شود که بتواند در مدت زمانی بسیار کوتاه مواد شکافت پذیر لازم برای ساخت یک بمب هسته‌ای را تولید کند.

وی اضافه کرد: همزمان، آنها در برنامه هسته ای خود پیشرفت‌ها و پیشروی‌هایی انجام می‌دهند که به عقب برگرداندن آنها دشواری‌های فزاینده ای خواهد داشت زیرا چیزهای جدیدی یادمی‌گیرند و کارهای جدید انجام می‌دهند که نتیجه خارج شدن آنها از محدودیت‌های تحت آن توافق است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای