اولین مجتمع مسکونی سبز در شرق سعودی

    اولین مجتمع مسکونی سبز در شرق سعودی

برنامه مسکن ۱۰۰ میلیون دلاری شرکت المیسر در اسپارک
شنبه, 8 ژانویه, 2022 - 16:00
طرح احداث اولین مجتمع مسکونی سبز در شهر «اسپارک» در شرق سعودی (الشرق الاوسط)

شهر انرژی ملک سلمان موسوم به اسپارک که یک سیستم جهانی یکپارچه در حوزه بومی سازی صنایع و خدمات انرژی در سعودی است قراردادی برای احداث مجموعه مسکونی اسپارک با توجه به استانداردهای به روز و سبز جهان امضا کرده است. این اولین مجموعه مسکونی سبز و پایدار در سعودی به شمار می رود.


این پروژه ۳۷۵ میلیون ریالی (صد میلیون دلار) به شرکت مسکن المیسر سعودی که زیر مجموعه گروه املاک عبد الله بن سعیدان و فرزندان است واگذار شده. سازه های این مجموعه واقع در شرق سعودی مطابق طرح های سبز سعودی در سند چشم انداز ۲۰۳۰ طراحی شده و در آن فناوری های سبز و استانداردهای پایداری و امکانات رفاهی با قیمت های رقابتی برای مستاجرین یکجا جمع شده است.

ساخت و ساز این مجموعه ۲۰۲۲ در یک محوطه ۱۱۰ هزار متر مربعی آغاز می شود.


مهندس سیف القحطانی رییس و مدیر اجرایی ارشد شهر انرژی ملک سلمان گفت «تشکیل یک سیستم زیستی پایدار برای سرمایه گذاران خارجی جذابیت دارد و به نفع سعودی هم هست و منجر به ارتقای موقعیت راهبردی کشور می شود چون این مجموعه بر اساس مفاهیم زندگی و اشتغال و سرگرمی احداث می شود».


او خاطر نشان کرد «این مجموعه طبق استانداردهای پایداری و رقابت پذیری آینده محور تنظیم شده و با آپارتمان های برخوردار از امکانات رفاهی مدرن و باکیفیت فضای توسعه پایدار برای مستاجرین فراهم می کند. در این مجموعه سیستم ها و فناوری های پیشرفته طراحی و ساخت و ساز و عملیاتی یکجا جمع شده که در کل خاورمیانه بی سابقه است.


از سوی دیگر، محمد بن سعیدان مدیر عامل شرکت مسکن المیسر گفت «ما با تهیه زیرساختارهای لازم با «اسپارک» همکاری می کنیم و این زیرساختارها بستر لازم برای ایجاد جامعه پویا و بانشاط و زندگی سالم و تاسیسات رفاهی فراهم می کنند».


او خاطر نشان کرد «ما بیش از صد سال سابقه کار داریم و ایده ها و محصولات نوین و خلاقانه در حوزه ساخت و ساز و املاک ارایه می دهیم که مطابق اهداف سرمایه گذاران هستند. ما تعهد داریم که این پروژه به نتیجه برسد و اولین مجموعه مسکونی سبز و پایدار خواهد بود».


«اسپارک» مرحله اول پروژه سه مرحله ای را تقریبا تکمیل کرده که شامل زیر ساختارها و سیستم حمل و نقل و تاسیسات در یک محوطه ۱۷ کیلومتری است.


شهر انرژی ملک سلمان موسوم به اسپارک واقع در شرق سعودی در یک محوطه ۵۰ کیلومتری از سیستم زیستی محیطی سبز صنعتی استفاده می کند. این محوطه در حال توسعه بوده و به عنوان دروازه بخش انرژی منطقه مورد استفاده قرار خواهد گرفت. این اولین شهر صنعتی جهان است که نشان نقره ای LEED دارد.


«اسپارک» راهکارهای خلاقانه در حوزه زیر ساختارها و جاده سازی و تاسیسات و سرمایه املاک با توجه به استانداردهای بین المللی به سرمایه گذاران جهان در صنایع نفت و گاز و برق و محیط زیست و غیر فلزی و فناوری ارایه می کند.


 


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای