آمریکا تنش‌آفرینی و اقدامات بی‌ثبات‌کننده حوثی‌ها را محکوم کرد

آمریکا تنش‌آفرینی و اقدامات بی‌ثبات‌کننده حوثی‌ها را محکوم کرد

بن مبارک: اتحاد نیروهای ملی و حمایت ائتلاف دلیل اصلی پیروزهای نظامی است
دوشنبه, 17 ژانویه, 2022 - 14:15
  کاردار سفارت آمریکا در یمن و وزیر خارجه یمن (سبا نت)

کاترین وستلی کاردار سفارت آمریکا در یمن گفت: آمریکا اقدام نظامی و تنش‌زا و رفتارهای ستیزه‌جویانه و بی‌ثبات‌کننده حوثی‌ها به ویژه ایجاد ناامنی در مسیر کشتیرانی در دریای سرخ را محکوم می‌کند.

کاردار سفارت آمریکا در یمن، دوشنبه (۱۷ ژانویه) در جلسه با احمد عوض بن مبارک وزیر خارجه یمن افزود: «آمریکا به حمایت از تلاش‌های فرستاده ویژه سازمان ملل در راستای رسیدن به راهکار سیاسی جامع و بدون خشونت ادامه می‌دهد و از دولت یمن و حفظ امنیت و یکپارچگی و ثبات در کشور حمایت می‌کند».

بن مبارک در این جلسه گفت: «اتحاد و هبستگی بین نیروهای ملی و حمایت و پشتیبانی نیروهای ائتلاف حامی دولت یمن و مقابله با طرح تخریبی شبه نظامیان حوثی وابسته به ایران عامل اصلی موفقیت‌های نظامی در جبهه‌های گوناگون و به عقب راندن تجاوز حوثی‌ها است».

او اظهار کرد، «هدف اصلی دولت یمن برقراری صلح جامع، سراسری و عادلانه با توجه به مراجع سه‌گانه است و در این راستا شبه نظامیان حوثی باید توهمات و غرور دروغین را کنار بگذارند و قطعنامه‌های شورای امنیت را اجرا کرده و با جدیت و بدون پیش شرط به تلاش‌های فرستاده ویژه سازمان ملل برای برقراری صلح و ثبات در یمن بپیوندند».

بن مبارک اظهار کرد، «شبه نظامیان تا حالا از کشتار غیرنظامیان و شلیک موشک به خاک سعودی و کاشتن هزاران مین و تخریب پل‌ها و جاده‌ها و زیرساختارها دست برنداشته اند و این به وضوح نشان می‌دهد که این شبه نظامیان کاری به جز ویرانگری بلد نیستند و به غیرنظامیان و منابع کشور رحم نمی‌کنند».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای