خالد بن سلمان: حوثی‌ها عواقب بازی با سرنوشت یمن را متحمل خواهند شد

خالد بن سلمان: حوثی‌ها عواقب بازی با سرنوشت یمن را متحمل خواهند شد

سه شنبه, 18 ژانویه, 2022 - 12:15
شاهزاده خالد بن سلمان بن عبدالعزیز معاون وزیر دفاع سعودی (واس)

شاهزاده خالد بن سلمان بن عبدالعزیز معاون وزیر دفاع پادشاهی عربی سعودی امروز (سه شنبه) گفت که «مسیرها برای شبه نظامیان حوثی روشن است و آنها مسیر تشدید تنش را انتخاب کرده‌اند».

وی تأکید کرد که این شبه نظامیان نتیجه دستکاری با سرنوشت و آینده یمن، ناسازگاری و حملات آن به کشورهای همسایه، را متحمل خواهند شد.

شاهزاده خالد بن سلمان در توییتی در توئیتر افزود که حملات شنیع حوثی‌ها به شهرها و مناطق غیرنظامی در سعودی و امارات و امنیت آبراه‌های بین‌المللی «تهدیدی برای امنیت کشورهای ما و کل منطقه است و جامعه بین‌المللی را در مقابل مسئولیت‌های خود قرار می‌دهد».

وی ادامه داد: این امر تأیید می‌کند که شبه نظامیان هنوز از راه حل‌های سیاسی فاصله دارند و گروگان دیکته‌های حامیان منطقه ای خود هستند که منطقه و امنیت آن را کارت‌های فشار و مذاکره می‌دانند.

او توضیح داد که حمایت مستمر از شبه نظامیان حوثی با سلاح و تجهیزات و عبوردادن آنها از دریا از طریق بنادر الحدیده و الصلیف و تبدیل این دو بندر به مراکز تهدید امنیت کشورهای همسایه و خطوط دریایی بین‌المللی، بیانگر نقض قطعنامه‌های سازمان ملل متحد و قوانین و هنجارهای بین‌المللی است. او خواستار تلاش بین‌المللی برای رسیدگی به آن شد.

معاون وزیر دفاع سعودی اظهار کرد: «در این لحظات تاریخی که شاهد پیشروی نظامی در تمامی محورها در یمن هستیم، مواضع قهرمانانه همه فرماندهان و سربازان آن از هر سو با کلمات طلایی ثبت خواهد شد. همچنین موفقیت‌های دیگری به دنبال خواهد داشت که امنیت و ثبات را برای مردم یمن و منطقه تسریع می‌کند».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای