نگاه ها از نبرد دونباس به موشک روسیه دوخته شد

نگاه ها از نبرد دونباس به موشک روسیه دوخته شد

پیش نویس توافق صلح در دست مسکو 
پنجشنبه, 21 آوریل, 2022 - 00:00
روسیه چهارشنبه موشک بالستیک «سارمات» را از منطقه پلستسک در شمال غرب کشور پرتاب کرد (رویترز) و بالای این عکس پوتین را نشان می دهد که در جلسه شورای نظارت بر همایش «روسیه سرزمین فرصت ها» در کرملین سخنرانی می کند (آسوشیتد پرس)

جنگ دونباس شدت گرفته اما به ناگاه چشم ها به سمت آزمایش موشکی روسیه دوخته شد و توجه دستگاه های نظامی جهان به این مساله معطوف شده است.

روسیه چهارشنبه (۲۰ آوریل) اعلام کرد موشک بالستیک «سارمات» را با موفقیت پرتاب کرده است.

پرزیدنت ولادیمیر پوتین درباره این موشک قاره پیمای استراتژیک گفت که در دنیا بی نظیر است. 

پوتین در نشست مجازی که به ریاست او و با مشارکت فرماندهان و مسئولان وزارت دفاع برگزار شد به آنها تبریک گفت و افزود پرتاب موفقیت آمیز سارمات رویداد مهم و بزرگی در روند توسعه سامانه های پدافندی ارتش روسیه در آینده است و این سامانه موشکی جدید با جدید ترین تکنولوژی های روز دنیا ساخته شده و توانایی نفوذ و عبور از سامانه های پدافند موشکی دنیا را دارد.

در این راستا، پوتین گفت تا تحقق اهداف روسیه حمله به اوکراین ادامه خواهد یافت. 

دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین اعلام کرد روسیه پیش نویس سندی دارای فرمول روشن و مفصل برای حل و فصل اوضاع را به طرف اوکراینی داده و توپ اینک در زمین کی یف است و ما منتظر پاسخ هستیم».

شارل میشل رئیس شورای اروپا در جریان سفر غیر منتظره به کی یف گفت «تاریخ این جنایات جنگی که در اوکراین اتفاق افتاده است را فراموش نخواهد کرد. هیچ صلحی بدون عدالت وجود ندارد».

او به تداوم حمایت نظامی اتحادیه اروپا از اوکراین و کمک های مالی و لجستیکی به کشورهای همسایه اوکراین برای پذیرش آوارگان اوکراینی که تعدادشان به گفته کمیساریای امور پناهندگان سازمان ملل به بیش از پنج میلیون نفر رسید اشاره کرد.

وی فنگ وزیر دفاع چین طی تماس تلفنی از لوید جیمز آستین همتای آمریکایی اش خواست تا از بحران اوکراین برای تهدید کردن یا فشار آوردن یا تبانی علیه چین استفاده نکند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای