درگیری‌های دارفور غربی به پایتخت سرایت کرد

درگیری‌های دارفور غربی به پایتخت سرایت کرد

تشدید تنش‌ها پس از حمله «جنجویدها» در نزدیکی الجنینه
پنجشنبه, 28 آوریل, 2022 - 12:30

شهر الجنینه، مرکز ایالت دارفور غربی، روز گذشته، شاهد درگیری‌های خونین با سلاح‌های سبک و سنگین بین نیروهای یونیفورم پوش و گروه‌های مسلح بود که هویت آنها مشخص نشده‌است.

این اتفاق پس از گذشت چند ساعت از حوادث خونینی که در منطقه کارینک این ایالت رخ داد و بیش از ۲۰۰ کشته و زخمی بر جای گذاشت.

منابع محلی به «الشرق الاوسط» گفتند که از ساعات اولیه صبح شهر الجنینه شاهد درگیری‌های مداوم با سلاح‌های سنگین بین گروه‌های مسلح بود.

این منابع گفته‌اند که این نیرو در میان نیروهای پشتیبانی سریع به رهبری محمد حمدان دقلو (حمیدتی) و جنگجویان وابسته به یکی از جنبش‌های مسلح بوده‌است.

این منابع می‌افزایند که درگیری‌های شدیدی در تعدادی از محله‌های شهر رخ داده که به‌طور کامل بسته شده و حرکت به‌طور کامل متوقف شده‌است.

گزارش همین منابع حاکی از آن است که تعداد زیادی از شهروندان از محلات و حومه گریختند و به مناطق نظامی، مقر نیروهای مشترک و ذخیره مرکزی پناه بردند. آنها گزارش دادند که شهروندان الجنینه در حالت ترس شدید به سر می‌برند.

به گفته گروه‌های حقوق بشر فعال در منطقه، جدیدترین نبردها پس از درگیری روز پنجشنبه بین اعضای قبایل مختلف آغاز شد و روز جمعه با حمله شبه نظامیان «جنجوید» به شهر کرینک در نزدیکی الجنینه تشدید شد که به گفته هماهنگی عمومی آوارگان و پناهندگان، در نتیجه آن، دست کم ۹ نفر کشته شدند.

سازمان ملل از مقامات سودانی و گروه‌های مسلح خواست تا قوانین بین‌المللی مربوط به حفاظت از غیرنظامیان، تأسیسات غیرنظامی، تأسیسات بهداشتی، مدارس و سیستم‌های آبی را رعایت کنند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای