پنجمین وزیر دفاع سوریه از ۲۰۱۱ منصوب شد

پنجمین وزیر دفاع سوریه از ۲۰۱۱ منصوب شد

او در درگیری های غوطه دمشق زخمی شد
جمعه, 29 آوریل, 2022 - 00:00

بشار اسد رئیس جمهور سوریه پنجشنبه (۲۸ آوریل) سرلشکر علی عباس را به عنوان وزیر دفاع جدید سوریه منصوب کرد.

علی محمود عباس قرار است جای علی ایوب را بگیرد.

او پنجمین وزیر دفاع سوریه از زمان آغاز جنگ در ۲۰۱۱ است.

خبر تعیین سرلشکر عباس در وبسایت خبرگزاری حکومتی سوریه (سانا) منتشر شد اما دلایل این جا به جایی اعلام نشده است. 

ایوب از اوایل ۲۰۱۸ در این سمت بود.

سرلشکر عباس متولد روستای تل صارم واقع در استان ساحلی لاذقیه واقع در غرب سوریه است. لاذقیه به پایگاه طرفداران رژیم سوریه شناخته می شود.

یکی از فعالان زن سوری مخالف نظام سوریه ۲۰۱۶ گفت که عباس در جریان درگیری های غوطه دمشق از ناحیه صورت زخمی و به بخش مراقبت های ویژه در بیمارستانی در دمشق منتقل شد.

وبسایت «عنب بلدی» از پلتفرم های مخالفان رژیم سوریه پنجشنبه گفت عباس درگیری ها با گروه های اپوزیسیون رژیم در تل الصوان واقع در حومه دمشق را هدایت می کرد که در آن درگیری ها ده ها نفر از نیروهای رژیم سوریه کشته و زخمی شدند و به همین دلیل علی عباس مورد انتقاد طرفداران رژیم قرار گرفت.

بشار الاسد پس از آغاز اعتراضات در بهار ۲۰۱۱ چندین بار وزیران دفاع کشور را جابه جا کرده است.

ایوب اوایل ۲۰۱۸ با حکم بشار الاسد جانشین فهد جاسم الفریج به عنوان وزیر دفاع شد. الفریج پس از کشته شدن داوود راجحه در انفجار گروه موسوم به «هسته بحران» در ماه ژوئیه ۲۰۱۲ در مقام وزیر دفاع سوریه مشغول به فعالیت کرد. داوود راجحه در ماه اوت ۲۰۱۱ جایگزین علی حبیب شد و علی حبیب ۲۰۰۹ جانشین حسن ترکمانی شده بود.

راس وزارت دفاع سوریه در حالی در ده سال گذشته دستخوش جابه جایی های گسترده بوده که مصطفی طلاس برای بیش از ۳۰ سال تصدی وزارت دفاع سوریه را عهده دار بود. ترکمانی در ۲۰۰۴ جانشین طلاس شد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای