ریاض؛ اعلام سیاست جهانی سفر برای احیای هوانوردی بین‌المللی

ریاض؛ اعلام سیاست جهانی سفر برای احیای هوانوردی بین‌المللی

وزیر انرژی سعودی: کمبود سرمایه‌گذاری در پالایش دلیل افزایش قیمت سوخت است
سه شنبه, 10 مه, 2022 - 00:30
وزیر انرژی سعودی در جریان شرکت در کنفرانس «آینده هوانوردی غیرنظامی» که دیروز در ریاض برگزار شد (الشرق الاوسط)

پادشاهی عربی سعودی روز گذشته، سیاست جهانی جدید سفر هوایی را اعلام کرد که با همکاری سازمان بین‌المللی هوانوردی غیرنظامی سازمان ملل (ایکائو) تدوین شده و به دنبال تسریع بهبود بخش هوانوردی جهانی است.

این راهبرد جدید به منظور یکسان‌سازی رویه‌ها و سیاست‌های مربوط به الزامات بهداشتی برای محافظت در برابر بیماری‌های همه گیر اعلام شده‌است.

چارچوب سیاست بین‌المللی پیشنهادی با هدف از بین بردن سردرگمی مرتبط با سفرهای بین‌المللی در بین مسافران، خطوط هوایی و سازمان‌های دولتی با ایجاد یک منبع دیجیتال واحد که آخرین اطلاعات و تحولات را با وضوح و شفافیت ارائه می‌دهد و الزامات ورود را برای همه کشورهای شرکت کننده تعریف می‌کند، اعلام شده‌است.

این راهبرد در جریان کار کنفرانس آینده هوانوردی غیرنظامی مطرح شد که در حال حاضر در ریاض برگزار می‌شود و روز گذشته تحت اشراف و حمایت خادم حرمین شریفین افتتاح شد.

شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان وزیر انرژی سعودی اظهار کرد که به دلیل عدم سرمایه‌گذاری در پالایش، بین قیمت نفت خام و سوخت‌های تصفیه شده فاصله ۶۰ درصدی وجود دارد.

وی گفت: در مواجهه با چالش‌های انرژی در بخش هوانوردی، در هر دو جبهه کار می‌کنیم. اول، توسعه موتورها و مواد نوآورانه، و دوم، سوخت کم کربن که در آینده انتقالی خواهد بود.

از سوی دیگر، صالح الجاسر وزیر حمل و نقل و لجستیک سعودی، از راهبرد ملی هوانوردی رونمایی کرد که هدف آن راه اندازی یک شرکت هواپیمایی جدید و سرمایه‌گذاری در حمل و نقل و لجستیک با بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار، جابجایی ۳۰۰ میلیون مسافر و ۵ میلیون تن کالا و ارتباط با ۲۵۰ مقصد در سراسر جهان است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای