مفتی دریان: تحریم انتخابات لبنان، یک تسلیم است

مفتی دریان: تحریم انتخابات لبنان، یک تسلیم است

برادر رئیس کل بانک مرکزی با قرار وثیقه 3.7 میلیون دلاری آزاد شد
شنبه, 14 مه, 2022 - 00:30

شیخ عبداللطیف دریان مفتی اعظم جمهوری لبنان، تحریم انتخابات پارلمانی را يک تسلیم و کرنش دانست و بر امتناع خود از تحویل لبنان به «دشمنان عربیسم» تاکید کرد.

وی گفت که انتخابات پارلمانی مسیر لبنان و روابط آن با برادران و دوستان عرب خود را مشخص می کند.

این اظهارات دریان در دیدار دیروز خود با سفیران شورای همکاری خلیج در لبنان متشکل از ولید بخاری سفیر پادشاهی عربی سعودی، عبدالعال القناعی رئیس هیئت دیپلماتیک کشورهای عربی و سفیر دولت کویت و ابراهیم السهلاوی سفیر کشور قطر و مفتیان مناطق در لبنان در محل دار الفتوی بیان شد.

دریان بر روابط برادرانه با کشورهای عضو شورای همکاری خلیج تاکید کرد  و گفت: لبنان مرحله حساسی را پشت سر می گذارد که مستلزم اتحاد صفوف و تحکیم و تقویت روابط لبنان با کشورهای شورای همکاری خلیج، کشورهای برادر عربی و کشورهای دوست به نفع لبنان و لبنانی هایی است که از کم کاری دولت رنج می برند».

 وی در خصوص انتخابات گفت: «ما توصیه های خود را به پسران و برادران لبنانی خود دادیم که در انتخابات شرکت کنند و آن را تحریم نکنند».

وی تاکید کرد که «تحریم انتخابات یک تسلیم و کرنش است و ما نمی خواهیم لبنان را به دست دشمنان عرب گرایی بسپاریم».

بر اساس بیانیه دارالفتوی، سفرا اظهار امیدوار کردند که «انتخابات پارلمانی آتی با شفافیت تمام برگزار شود تا آرزوها و امیدهای لبنانی ها را محقق کند».

 آنها با تاکید بر اولویت دادن به منافع ملی گفتند که «منفی بافی نسبت به انتخابات پارلمانی آتی کشور را نمی‌سازد و به دیگران اجازه می‌دهد که خلأ را پر کنند و هویت لبنان و مردم عرب آن را تعریف کنند».

از سوی دیگر، قوه قضاییه لبنان رجا سلامه برادر ریاض سلامه رئیس کل بانک مرکزی را در ازای وثیقه ای بی سابقه در تاریخ لبنان، معادل 3.7 میلیون دلار آزاد کرد.

خبرگزاری ملی اعلام کرد که سلامه پس از پرداخت وثیقه که از 500 میلیارد به 100 میلیارد لیره لبنان کاهش یافت، محل بازداشت خود را ترک کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای