الفالح: سعودی سرمایه‌گذاری خارجی را چهار برابر کرده است

الفالح: سعودی سرمایه‌گذاری خارجی را چهار برابر کرده است

«داووس» نشست خود را با تمرکز بر سه گانه جنگ، قحطی و بدهی به پایان رساند
جمعه, 27 مه, 2022 - 14:30
خالد الفالح وزیر سرمایه گذاری سعودی پیش‌بینی کرد اقتصاد این کشور به حدود 1.8 تریلیون دلار رشد کند (DPA)

در حالی که نشست مجمع «داووس» با تمرکز بر سه محور جنگ، قحطی و بدهی به کار خود پایان داد، خالد الفالح وزیر سرمایه گذاری پادشاهی عربی سعودی پیش‌بینی کرد که حجم اقتصاد سعودی تا سال 2030 به 1.7 تا 1.8 تریلیون دلار برسد، بنابراین، هدف چشم انداز پادشاهی برای قرار گرفتن در بین 15 اقتصاد بزرگ جهان محقق خواهد شد.

الفالح در گفت و گو با الشرق الاوسط در حاشیه این مجمع به بهبود چشمگیر عملکرد شاخص های سرمایه گذاری اشاره کرد و گفت که جریان سرمایه گذاری مستقیم خارجی به کشورش در سال های اخیر 4 برابر شده است.

الفالح گفت که با توجه به اصلاحاتی که سعودی در فضای کسب و کار و سیستم سرمایه گذاری دنبال کرده است، دستیابی به هدف جذب سرمایه گذاری خارجی بیش از 100 میلیارد دلار تا سال 2030 را عملی می کند.

از سوی دیگر، مجمع جهانی اقتصاد به دنبال تمرکز بر مهمترین موضوعاتی بود که این روزها جهان را به خود مشغول کرده است، به ویژه در رابطه با جنگ روسیه و اوکراین همچنین سایر مسائل حل نشده و خطرناک مانند بدهی یا رشد جهانی و خطر قحطی.

اولاف شولتز صدراعظم آلمان گفت: تصاویر رنج و سختی در اوکراین وحشتناک است زیرا بیش از سه ماه است که این کشور از خود در برابر حمله روسیه دفاع می کند.

جان کری فرستاده ریاست جمهوری آمریکا در امور آب و هوا نیز به نوبه خود نسبت به بی توجهی به بحران آب و هوا به دلیل جنگ روسیه علیه اوکراین هشدار داد.

از سوی دیگر، گیتا گوپینات دومین مقام در صندوق بین المللی پول پیش‌بینی کرد، بدهی عمومی نزدیک به 120 درصد تولید ناخالص داخلی در کشورهای توسعه یافته است و در بازارهای نوظهور و کشورهای در حال توسعه به طرز چشمگیری افزایش یافته است.الفالح: سعودی سرمایه‌گذاری خارجی را چهار برابر کرده است

 


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای