رئیس بانک مرکزی لبنان به اتهام «اختلاس» تحت تعقیب قرار گرفت

رئیس بانک مرکزی لبنان به اتهام «اختلاس» تحت تعقیب قرار گرفت

خواسته میانجی آمریکایی از بیروت و تل آویو: «آرامش خود را حفظ کنید»
جمعه, 10 ژوئن, 2022 - 00:15
ریاض سلامه (رویترز)

قوه قضاییه لبنان پرونده تحقیقات مربوط به تخلفات مالی ریاض سلامه رئیس بانک مرکزی این کشور را که ۱۴ ماه است ادامه دارد را بست.

قاضی غسان عویدات دادستان عمومی در دادگاه تجدیدنظر لبنان، خواستار تعقیب سلامه، برادرش رجا، مدیر دفتر او، مریان الحویک، و افراد دیگر به جرایم «اختلاس بودجه عمومی، جعل، استفاده از جعل، پولشویی، قاچاق وجوه به خارج از کشور، فرار مالیاتی و غنی سازی غیرقانونی» شد.

یک مرجع قضایی برجسته به «الشرق الاوسط» فاش کرد که قوه قضاییه در حال تهیه فهرستی از اتهامات جدید علیه شخصیت‌های بانکی در لبنان و خارج از کشور از جمله اعضای شورای مرکزی بانک مرکزی لبنان و صاحبان بانک‌های لبنانی و اروپایی هستند که مظنون به تبانی با سلامه و همدستانش در جنایات فوق‌الذکر و انتقال پول به خارج از کشور است.

از سوی دیگر، اموس هوکشتاین میانجی آمریکایی، در خصوص تشدید تنش بین لبنان و اسرائیل بر سر استخراج گاز در منطقه مرزی مورد مناقشه، به کمیته روابط خارجی سنا گفت که امیدوار است تنش بین دو کشور ایجاد نشود.

وی افزود: از همه خواسته‌ایم آرامش خود را حفظ کنند و امیدواریم مذاکرات و میانجی‌گری اسرائیل و لبنان به سرعت از سر گرفته شود تا اوضاع آرام شود و تشدید نشود، همان‌طور که در بیانیه‌های علنی روزهای اخیر شاهد بودیم.

انتظار می‌رود هوکشتاین در پایان این هفته وارد بیروت شود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای