نیوم دو قرارداد برای ساخت دو تونل به طول 28 کیلومتر در «ذا لاين» منعقد کرد

نیوم دو قرارداد برای ساخت دو تونل به طول 28 کیلومتر در «ذا لاين» منعقد کرد

ویژه حمل و نقل سریع 
سه شنبه, 14 ژوئن, 2022 - 00:00
این پروژه مطابق با بهترین شیوه های بین المللی مورد استفاده در حفاظت از محیط زیست در پروژه های ساختمانی اجرا خواهد شد (الشرق الاوسط)

شرکت سعودی نیوم روز دوشنبه، از اعطای دو قرارداد به دو کنسرسیوم متشکل از گروهی از شرکت‌های متخصص در زمینه مهندسی و ساخت برای ساخت دو تونل به طول ۲۸ کیلومتر جهت اختصاص به حمل و نقل سریع و خدمات باربری در زیرساخت پروژه «ذا لاین» خبر داد.

این پروژه مطابق با بهترین شیوه های بین المللی که برای حفاظت از محیط زیست در پروژه های ساختمانی استفاده می شود، به گونه ای اجرا خواهد شد که چشم انداز نیوم مبنی بر حفظ 95 درصد طبیعت را محقق کند.

بر این اساس که زباله های حفاری سنگ ها بازیافت می شوند و در بتن دائمی تونل ها و در سایر سایت های ساخت و ساز در نیوم استفاده می شوند.

نیوم بزرگترین و مهم ترین پروژه های حمل و نقل و زیرساخت در سطح جهان را در خود جای داده است و آرزوی دستیابی به رهبری در راه حل ها و نوآوری های مهندسی و ساخت و ساز پیشرفته را دارد که مدلی غیر متعارف یا بی سابقه در جهان را در بر می گیرد.

مهندس نظمی النصر مدیر عامل نیوم نیز به نوبه خود گفت: «ما طبق برنامه زمانی خود برای دستیابی به چشم انداز (نیوم) که توسط ولیعهد شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز ایجاد شده است، پیش می رویم. او تمام حمایت هایش را برای ساختن آینده جدید و ایجاد الگویی برای زندگی پایدار، نه تنها در پادشاهی عربی سعودی، بلکه در جهان، ارائه کرد».

وی افزود: «این پروژه با توجه به وسعت و اهمیت استراتژیک، نشان دهنده پیشرفت جدیدی در روند فعالیت ما و گامی در جهت ساخت شهرهای مدرن با رویکرد منحصر به فرد ما در طراحی انسان محور است».

النصر اشاره کرد که این پروژه «فرایند حمل و نقل را تسهیل می کند، انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش می دهد و از محیط زیست محافظت می کند».

وی افزود که «این پروژه به هدف ما در توسعه زیرساخت هوشمند هماهنگ با محیط اطراف تحقق می بخشد تا عاری از انتشار کربن، صدا، آلودگی، وسایل نقلیه یا خیابان ها باشد».

نیوم با شرکای خود از برجسته‌ترین شرکت‌های بین‌المللی برای مقابله با مبرم‌ترین چالش‌های جهان با بازتعریف رویکرد توسعه پروژه های عمرانی و شهری در نتیجه گسترش گسترده شهری همکاری می‌کند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای