بایدن: حمله روسیه به اوکراین اهمیت انرژی های تجدید پذیر را نشان داد

بایدن: حمله روسیه به اوکراین اهمیت انرژی های تجدید پذیر را نشان داد

جمعه, 17 ژوئن, 2022 - 21:30
  جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در گفتگو با خبرنگاران در کاخ سفید (رویترز)

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا جمعه (۱۷ ژوئن) در اجلاس قدرت های اقتصادی دنیا که برای بررسی مشکلات تغییر اقلیم برگزار شده گفت «حمله روسیه به اوکراین اهمیت انرژی های تجدید پذیر در حوزه امنیت ملی و مقابله با بحران آب و هوا را نشان داد».

او در آغاز اجلاس قدرت های اقتصادی جهان افزود «حمله ناموجه و وحشیانه روسیه به همسایه خود، اوکراین منجر به وخیم تر شدن بحران انرژی در جهان شد و بیانگر نیاز به تحقق امنیت بلند مدت و معتبر انرژی است».

این سومین باری است که رئیس جمهور آمریکا از کشورهای قدرتمند اقتصادی دنیا برای مشارکت در نشست به منظور بررسی موضوعات انرژی و آب و هوا دعوت کرده است. رئیس جمهور آمریکا در کشور خود با چالش مقابله با تورم صعودی در بحبوحه افزایش نرخ منابع انرژی روبرو است.

دولت آمریکا گفت «این نشست بخشی از تلاش رئیس جمهور آمریکا برای استفاده از تمام ابزارهای دردسترس به منظور مقابله با بحران جهانی آب و هوا و پاسخ فوری به مشکل افزایش قیمت ها است که بر اثر جنگ روسیه در اوکراین وخیم تر شده و حالا در این اجلاس آمریکا و متحدانش به دنبال راهکارهایی برای تامین امنیت پایدار انرژی و غذا هستند».

این اجلاس از جمله نشست های بزرگ امسال سران سیاسی در باره تغییر اقلیم است. نشست دیگری درباره آب و هوا در نوامبر در مصر برگزار خواهد شد.

کاخ سفید گفت چین تنها نماینده آب و هوایی خود را به این نشست فرستاده و پرزیدنت شی جین پینگ در اجلاس شرکت نمی کند.

هند که یکی از بزرگ ترین کشورهای تولید کننده گازهای گلخانه ای است در فهرست رسمی شرکت کنندگان نیست.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای