رایزنی سعودی و اردن درباره تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی

رایزنی سعودی و اردن درباره تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی

ملک عبدالله دوم به شاهزاده محمد بن سلمان «گردنبند الحسین بن علی» اعطا کرد
چهارشنبه, 22 ژوئن, 2022 - 00:15
ولیعهد سعودی و پادشاه اردن در کاخ الحسینیه در عَمّان دیدار کردند (واس)

شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز ولیعهد و معاون رئیس شورای وزیران پادشاهی عربی سعودی و ملک عبدالله دوم پادشاه اردن شامگاه سه شنبه در کاخ الحسینیه عمان پایتخت اردن دیدار و گفت و گو کردند.

در این نشست راه‌های تقویت همکاری‌های اقتصادی و بخش‌هایی که شرکت صندوق سرمایه‌گذاری سعودی می‌تواند در آن مشارکت داشته باشد و همچنین آخرین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی و در راس آن آرمان فلسطین، حمایت از فلسطینی ها در دستیابی به حقوق عادلانه و مشروع خود و تلاش برای دستیابی به راه حل های سیاسی برای بحران های منطقه مورد بررسی قرار گرفت.


پادشاه اردن از نقش محوری سعودی به رهبری خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز در حمایت از مسائل کشورهای عربی و اسلامی، ترویج اقدامات مشترک عربی و تلاش برای دستیابی به صلح در منطقه و جهان قدردانی کرد.


 وی مجددا بر حمایت همیشگی عمان از ریاض در مقابل هرگونه حمله علیه این کشور تاکید کرد و گفت که امنیت سعودی بخشی از امنیت اردن و منطقه است.

ولیعهد سعودی نیز به نوبه خود بر تداوم اشتیاق کشورش برای تحکیم روابط تاریخی که دو کشور و ملت برادر را به هم پیوند می زند و حفظ هماهنگی و رایزنی برای دستیابی به منافع آنها و خدمت به مسائل منطقه تاکید کرد.


وی گفت: «هدف ما این است که به سمت مرحله جدیدی از همکاری در راستای منافع اردن و سعودی پیش برویم».

وی با اشاره به این که فرصت های بزرگی در اردن وجود دارد، بر تمایل کشورش برای مشارکت فعال در سرمایه گذاری در این فرصت ها تاکید کرد.


در پایان این مذاکرات، پادشاه اردن به ولیعهد سعودی «گردنبند الحسین بن علی» اعطا کرد. این نشان عالی، مظهر روابط تاریخی برجسته ای است که دو کشور را به هم پیوند می دهد، همچنین بالاترین نشان مدنی در اردن است که به پادشاهان، شاهزادگان و سران کشورها اعطا می شود.


شاهزاده محمد بن سلمان شامگاه دیروز پس از ترک قاهره وارد عمان شد و از سوی ملک عبدالله دوم در فرودگاه بین المللی ملکه علیاء مورد استقبال قرار گرفت و به افتخار وی مراسم استقبال رسمی برگزار شد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای