اسرائیل از «ائتلاف هوایی» برای بازدارندگی ایران می‌گوید

اسرائیل از «ائتلاف هوایی» برای بازدارندگی ایران می‌گوید

اعتراف تهران به قتل یک مهندس در «خرابکاری صنعتی»
سه شنبه, 21 ژوئن, 2022 - 00:00

بنی گانتز وزیر دفاع اسرائیل از «ائتلاف دفاع هوایی در خاورمیانه» به رهبری ایالات متحده صحبت کرد و توضیح داد که ائتلاف قبلاً تلاش‌ها برای انجام حملات ایران را خنثی کرده است و ممکن است در پی سفر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در ماه آینده، قدرت بیشتری بگیرد.

گانتز به کنست گفت: «این برنامه قبلاً آغاز شده است و با موفقیت تلاش‌های ایران برای حمله به اسرائیل و دیگر کشورها را رهگیری کرده است».

وی ابراز امیدواری کرد که سفر آتی رئیس جمهور آمریکا به منطقه در ماه آینده به «تقویت همکاری با پنتاگون و کشورهای منطقه برای مقابله با حملات پهپادی و موشکی ایران»  کمک کند.

گانتز همچنین ایران را تهدید کرد که در صورت انجام آدم ربایی و ترور علیه گردشگران اسرائیلی از جمله در ترکیه، پاسخی «بزرگ و خطرناک» با ابزارهایی که «قبلاً استفاده نشده است» به آن خواهد داد.

در همین زمینه، روز گذشته یکی از فرماندهان سپاه پاسداران ایران به طور ضمنی اعتراف کرد که یک حمله به تأسیسات پارچین صورت گرفته است.

این اعتراف دو ماه پس از کشته شدن یک مهندس در «یک حادثه صنعتی» مطرح شده است.

 سردار سرلشکر محمدرضا حسنی آهنگر فرمانده دانشکده افسری امام حسین سپاه پاسداران گفت: این  مهندس در جریان خرابکاری صنعتی در یکی از خطوط تولید کشته شد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای