ضد حمله اوکراین در خرسون

ضد حمله اوکراین در خرسون

کی‌یف از آزادی 5 نفر طی «عملیات ویژه» خبر داد.. بیش از 5 هزار غیرنظامی در جنگ جان باختند
سه شنبه, 12 ژوئيه, 2022 - 22:45

اوکراین اعلام کرد که نیروهای این کشور دوشنبه شب نیروهای روسیه را در نوا کاخوفکا بمباران کردند که در نتیجه آن 52 سرباز روسی کشته شدند و یک «انبار مهمات» منهدم شد.

این عملیات در چارچوب ضد حمله ای است که ارتش اوکراین در جنوب خرسون که توسط ارتش روسیه اشغال شده است، عملی شد.

مقامات روسیه نیز به نوبه خود کی یف را به هدف قرار دادن خانه ها و کشتن دست کم هفت نفر متهم کردند.

ولادیمیر لئونتیف رئیس اداره نظامی شهری که توسط نیروهای روسی در این منطقه تأسیس شده است، آنچه را «اقدام تروریستی» و «تراژدی هولناک» توصیف کرد، محکوم کرد.

اکاترینا گوباروا معاون اداره اشغالگر در خرسون، نیروهای اوکراینی را به استفاده از راکت‌اندازهای HIMAR ساخت آمریکا متهم کرد.

خرسون، هم مرز با کریمه، که مسکو در سال 2014 آن را ضمیمه خود کرد، از روزهای اولیه تهاجم روسیه در فوریه توسط نیروهای روسیه اشغال شده است.

همچنین روز سه شنبه، کی یف از آزادی پنج اوکراینی بازداشت شده توسط نیروهای روسیه، در منطقه خرسون طی یک «عملیات ویژه» از سوی نیروهای ویژه اوکراینی خبر داد.

اطلاعات نظامی اوکراین با بیان اینکه این عملیات توسط نیروهای ویژه اطلاعات نظامی اوکراین انجام شد، اظهار کرد که این پنج نفر یک سرباز، یک پلیس سابق و سه غیرنظامی هستند.

 این بیانیه می افزاید: «یکی از بازداشت شدگان به شدت مجروح شده است».

در همین زمینه، کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد روز گذشته اعلام کرد که از زمان آغاز جنگ در اوکراین در ۲۴ فوریه، 5 هزار و 24 غیرنظامی کشته و 6 هزار و 520 نفر دیگر زخمی شده اند. این احتمال وجود دارد که تعداد واقعی کشته شدگان بسیار بیشتر باشد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای