پوتین: شاهد مرحله جدیدی در تاریخ جهان هستیم

پوتین: شاهد مرحله جدیدی در تاریخ جهان هستیم

مسکو نبردهای اوکراین را از نظر جغرافیایی گسترش می‌دهد
پنجشنبه, 21 ژوئيه, 2022 - 00:15

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه روز چهارشنبه با ارائه انتقادی تند به «الگوی غربی» در مدیریت جهان گفت که این الگو مبتنی بر «غارت ثروت مردم» است و نتوانست جایگزینی برای نظام بین‌المللی کنونی ارائه کند.

وی ابراز عقیده کرد که جهان در دروازه‌های مرحله جدیدی در تاریخ جهان ایستاده‌است و گفت: «دولت‌های مستقل واقعی» ویژگی‌های خود را متبلور و استانداردهای خود را تعیین می‌کنند.

رئیس‌جمهور روسیه در جریان شرکت در یک مجمع گفت و گو با عنوان «ایده‌های قوی برای عصر جدید» سعی کرد نشان دهد که رویارویی کنونی با غرب تنها به اوضاع پیرامون اوکراین مربوط نمی‌شود و این تقابل بین دو مدل مدیریت جهانی است.

او گفت که تاریخ بشر «در حال حرکت به مرحله جدیدی است، جایی که تنها دولت‌های واقعاً مستقل می‌توانند پویایی رشد بالایی را نشان دهند.»

پوتین اظهار کرد: «تحولات واقعاً انقلابی روز به روز شتاب و قدرت بیشتری می‌یابد».

او گفت: «در این تغییرات عظیم بازگشتی وجود ندارد. در سطح ملی و جهانی، مبانی و اصول نظم جهانی هماهنگ و عادلانه تر در حال توسعه است».

وی به شکست «مدل غربی» در ارائه جایگزینی برای نظم جدید بین‌المللی اشاره کرد.

این اظهارات با اعلام سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه، مبنی بر گسترش دامنه نبردها به مناطق جدید اوکراین همزمان شد.

لاوروف گفت: «اهداف جغرافیایی عملیات ویژه روسیه در اوکراین دیگر محدود به لوگانسک و دونتسک نیست و به مناطق دیگر منتقل خواهد شد.»

به گفته این مقام روسیه، «اکنون منطقه جغرافیایی متفاوت است. این دیگر شامل لوگانسک و دونتسک نمی‌شود، بلکه مناطق خرسون و زاپوریژیا (در جنوب) و یک سری سرزمین‌های دیگر را نیز شامل می‌شود و عملیات نظامی قاطعانه ادامه خواهد یافت».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای