آمریکا: کمک‌های ما مسیر جنگ اوکراین را تغییر می‌دهد

آمریکا: کمک‌های ما مسیر جنگ اوکراین را تغییر می‌دهد

مسکو نسبت به همکاری آنکارا و کی یف در موضوع پهپادها هشدار داد
چهارشنبه, 10 اوت, 2022 - 00:00

یک مقام وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که کشورش کمک نظامی اضافی به ارزش یک میلیارد دلار به اوکراین ارائه خواهد کرد که این اقدام ارزش کمک های نظامی ارائه شده از آغاز دوره ریاست جمهوری جو بایدن را به 9.8 میلیارد دلار افزایش می دهد که شامل 9.1 میلیارد دلار از آغاز تهاجم روسیه شده است.

کالین کیل معاون وزیر دفاع آمریکا در امور سیاسی، شامگاه دوشنبه در کنفرانس مطبوعاتی پنتاگون تاکید کرد که کمک های نظامی ایالات متحده و متحدانش به اوکراینی ها امکان داد تا مسیر جنگ با روسیه را تغییر دهند.

کالین کیل افزود که نیروهای روسی از زمان آغاز تهاجم بین 70 تا 80 هزار سرباز کشته یا زخمی کرده اند.

در همین راستا، انفجارهای قدرتمندی روز سه شنبه سواحل غربی کریمه را لرزاند و انبارهای مهمات نیروی هوایی روسیه در فرودگاه نظامی مورد استفاده ارتش روسیه برای مقاصد آموزشی و حمل و نقل تدارکات را منهدم کرد.

وزارت دفاع روسیه این احتمال را که انفجارها در اثر حمله هوایی بوده است را نادیده گرفت و گفت: «مهمات هوایی در منطقه فرودگاه نظامی ساکی منفجر و باعث ایجاد یک سری انفجارهای بعدی شد».

از سوی دیگر، کرملین روز سه‌شنبه پس از دریافت اطلاعاتی مبنی بر آماده‌سازی دو کشور برای راه‌اندازی کارخانه پهپادهای ترکیه‌ای «بيرقدار» در خاک اوکراین، به ترکیه و اوکراین هشدار داد.

کرملین با اشاره به عملیات نظامی روسیه با عنوان «خلع سلاح اوکراین» اعلام کرد که اگر تولید پهپادهای ترکیه در اوکراین آغاز شود، «این پروژه مشمول اصل خلع سلاح خواهد شد».

همچنین مقامات جدایی طلب منصوب شده از سوی مسکو در زاپوروژیه از آغاز اجرای قوانین روسیه در منطقه از روز سه شنبه خبر دادند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای