تایوان پکن را به تدارک برای تهاجم علیه خود متهم کرد

تایوان پکن را به تدارک برای تهاجم علیه خود متهم کرد

تایوان مانوری با گلوله های واقعی انجام داد که شامل شبیه سازی دفاع بود
چهارشنبه, 10 اوت, 2022 - 00:15

ارتش تایوان روز سه‌شنبه تمرینی را با گلوله های واقعی انجام داد که شامل شبیه‌سازی دفاع از این جزیره در برابر تهاجم چین بود که تایوان پکن را به سازماندهی آن متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، یکی از خبرنگاران آن در محل شاهد آغاز عملیات در شهرستان پینگ تونگ در جنوب تایوان بود که اندکی بعد از ساعت 4:00 به وقت گرینویچ با شلیک موشک های منور و گلوله باران توپخانه ای آغاز شد.

به گفته لو وی جی سخنگوی ارتش هشتم تایوان، این مانورها در ساعت 01:30 (GMT) به پایان رسید.

چین هفته گذشته در واکنش خشمگینانه به دیدار نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از این جزیره خودگردان، بزرگترین مانورهای نظامی هوایی و دریایی خود را در اطراف تایوان آغاز کرد.

جوزف وو وزیر امور خارجه تایوان دیروز در یک کنفرانس مطبوعاتی در تایپه گفت: چین از مانورها و برنامه های نظامی خود برای آماده شدن برای حمله به تایوان استفاده کرد.

وی تاکید کرد که «نیت واقعی چین تغییر وضعیت موجود در تنگه تایوان و کل منطقه است».

او افزود: «این کشور تمرین‌های نظامی و پرتاب موشک‌های بزرگ و همچنین حملات سایبری، کمپین اطلاعات نادرست و فشار اقتصادی را برای تضعیف روحیه تایوان انجام می‌دهد».

وو بار دیگر مانورهای چین را محکوم کرد که علیرغم ادعای اولیه پکن مبنی بر پایان در روز گذشته، تا روز دوشنبه ادامه داشت.

این سخنگو اشاره کرد که این مانورها یکی از شلوغ ترین مسیرهای کشتیرانی در جهان را مسدود کرده است.

تایوان با جمعیت 23 میلیون نفری در تهدید دائمی حمله چین به سر می برد که آن را بخشی از خاک خود می داند و قول داده است که در صورت لزوم روزی با استفاده از زور آن را بازگرداند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای