یورش به خانه ترامپ در فلوریدا؛ بازگشت به قلب نبرد

یورش به خانه ترامپ در فلوریدا؛ بازگشت به قلب نبرد

اف بی آی به دنبال اسناد طبقه بندی شده.. رئیس‌جمهور سابق از «آزار و اذیت سیاسی» شکایت کرد
چهارشنبه, 10 اوت, 2022 - 00:00

در یک اقدام بی سابقه؛ ماموران FBI به خانه دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا در مارآلاگو، فلوریدا برای جستجوی اسناد محرمانه ای که او پس از ترک کاخ سفید نگه داشته بود، یورش بردند.

این یورش، خیلی زود نبرد انتخابات ریاست جمهوری آتی که ترامپ یکی از نامزدهای برجسته آن است، بیش از دو سال قبل از موعد آن در سال 2024 را روشن کرد.

این حمله که ترامپ را به کانون نبردهای انتخاباتی آینده بازگرداند، خشم رئیس جمهور سابق را برانگیخت. او از «آزار و شکنجه سیاسی» شکایت کرد و دموکرات ها را به «تسلیح سیستم قضایی» متهم کرد تا از نامزدی او در انتخابات ریاست جمهوری آینده جلوگیری کند.

ترامپ گفت که قبلا با سازمان‌های دولتی همکاری کرده و مدعی شد که این حمله غافلگیرکننده به خانه من نه ضروری بود و نه مناسب.

وی ادامه داد: چنین حمله ای فقط در کشورهای آسیب پذیر جهان سوم رخ می دهد. متأسفانه آمریکا به یکی از این کشورها تبدیل شده است». وی افزود: «آنها حتی به گاوصندوق من هم دستبرد زدند».

در حالی که برخی از مقامات ارشد جمهوری خواه در رسانه های اجتماعی به انتقاد از این روند پرداختند و وزارت دادگستری را به تجاوز از اختیارات خود متهم کردند، اریک، پسر ترامپ، تایید کرد که «هدف از این حمله بررسی این بود که آیا دونالد ترامپ اسنادی را به درخواست (آرشیو ملی)» که به طور قانونی همه اسناد ریاست جمهوری را در اختیار دارد، نگه می دارد یا خیر.

وی در مصاحبه با فاکس نیوز درباره جزئیات این حمله گفت: بیش از 30 مامور اف بی آی بدون هیچ هشدار قبلی وارد مارآلاگو شدند، کتاب ها و گاوصندوق را دستکاری کردند و گاوصندوق را شکستند. او چیزی در گاوصندوق نداشت».

در حالی که کاخ سفید تأیید کرد که از قبل از این حمله مطلع نشده بود، دموکرات ها گفتند که این حمله نشان داد که «هیچ کس فراتر از قانون نیست». آنها به یاد می آورند که ترامپ خود رئیس فعلی اف بی آی، کریستوفر رای را منصوب کرده است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای