بولتون: ایران و تروریسم دو روی یک سکه هستند

بولتون: ایران و تروریسم دو روی یک سکه هستند

پنجشنبه, 11 اوت, 2022 - 11:30
جان بولتون (AP)

جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید با اشاره به اینکه FBI اوایل سال ۲۰۲۰ از سوء قصد به او اطلاع داده‌است، گفت، ایران و تروریسم دو روی یک سکه هستند.

این مقام سابق آمریکایی شامگاه چهارشنبه در اظهاراتی به شبکه «العربیه» با اشاره به اینکه شواهدی از اقدامات تروریستی رژیم ایران وجود دارد، گفت: «تلاش‌های انجام شده توسط ایران، مقامات سابق و فعلی آمریکا را هدف قرار داده‌است».

وی معتقد است که دولت آمریکا در بازگشت به توافق هسته ای با ایران اشتباه می‌کند و تأکید کرد که «توافق» با تهران یک شکست کامل خواهد بود.

او با بیان اینکه اکثریت اعضای کنگره، حاضر به بازگشت به توافق هسته ای با ایران نیستند، گفت: توافق امضا شده در سال ۲۰۱۵ بسیار بد است.

وی ادامه داد: دولت بایدن تمایلی برای بازدارندگی از ایران نشان نداد و عدم پاسخ قوی آمریکا باعث می‌شود تهران بر اقدامات تروریستی خود پافشاری کند.

بولتن با تأکید بر اینکه ایران به رفتار تحریک آمیز خود برای کنترل منطقه ادامه می‌دهد، اظهار کرد: تهدیداتی که ما و شرکایمان با آن روبرو هستیم، از سوی تهران است. وی در پایان اظهار کرد: تهدیدات ایران همچنان پابرجاست و رفتار آن باید افشا شود.

گفتنی است که وزارت دادگستری آمریکا اوایل دیروز با تأیید فاش شدن طرح ترور بولتون از سوی ایران، از صدور کیفرخواست برای یکی از اعضای سپاه پاسداران ایران خبر داده بود.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد که شهرام پورصافی، شهروند ایرانی ۴۵ ساله، در انتقام قتل قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس در ژانویه ۲۰۲۰، به دنبال سازماندهی قتل بولتون بوده‌است.

پورصافی یکی از اعضای سپاه پاسداران ایران، «سعی کرد ۳۰۰ هزار دلار به افرادی در ایالات متحده برای انجام قتل در واشنگتن دی سی یا یکی از حومه‌های آن - مریلند بپردازد».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای