آغاز به کار پرواز خارجی جدید بین سعودی و اروپا

آغاز به کار پرواز خارجی جدید بین سعودی و اروپا

شنبه, 27 اوت, 2022 - 13:30
مراسم اعطای مجوز پروازهای اروپایی «ویز ویر» در فرودگاه بین المللی ملک فهد در شرق سعودی (الشرق الاوسط)

دولت سعودی در راستای افزایش رقابت بین ایرلاین های داخلی و خارجی از برقراری ۲۰ پرواز جدید بین این کشور و شهرهای اروپایی خبر داد. هواپیمایی «ویز ایر» پروازهای خارجی بین بخارست و بوداپست و کاتانیا و لارناکا و میلان و ناپولی و رم و تیرانا و وارنا و ونیز و وین و شهرهای سعودی ریاض و جده و دمام برقرار می کند.


سازمان هواپیمایی سعودی گفت این پروازهای جدید باعث افزایش ارتباط بین سعودی و نقاط مختلف دنیا می شود و سطح رقابت در صنعت هوانوردی را بالا می برد و منجر به افزایش حضور ایرلاین های خارجی در سعودی و نیز افزایش رونق بخش توریسم در کشور می شود.


سازمان هواپیمایی سعودی افزود پروازهای جدید در راستای تحقق اهداف استراتژی ملی صنعت هواپیمایی کشوری و سند چشم انداز ۲۰۳۰ برقرار می شود. دولت سعودی با توجه به سند ۲۰۳۰ در نظر دارد تا ۲۰۳۰ با افزایش ۳ برابری تعداد مسافران آنها را به ۳۳۰ میلیون مسافر برساند و پروازهای فرودگاه های سعودی به ۲۵۰ نقاط جهان برقرار گردد.


سازمان هواپیمایی کشوری سعودی پیشتر اعلام کرد که دولت سعودی برای افزایش رقابت در بخش هوانوردی مالیات بر ایرلاین ها را حدود ۱۰ تا ۳۵ درصد کاهش می دهد.


کاهش مالیات های فرودگاهی در فرودگاه های ریاض و جده و دمام بخشی از برنامه راهبردی ملی صنعت هوانوردی است که در چارچوب برنامه اصلاحات جامع به هدف جذب سرمایه ۳۶۵ میلیارد ریالی انجام می شود.


برنامه راهبردی ملی صنعت هوانوردی برنامه های سند چشم انداز ۲۰۳۰ را اجرا می کند که در آن به موقعیت استراتژیک سعودی به عنوان اتصال بین سه قاره دنیا اشاره شده است.


علی رجب معاون رئیس اجرای سیاست اقتصادی و همکاری بین الملل در حاشیه مراسم واگذاری مجوز اقتصادی آغاز به کار ایرلاین خارجی «ویز ایر» در فرودگاه بین المللی فهد در دمام گفت «ما به کاهش هزینه بخش هوانوردی سعودی در جهت افزایش رقابت و رشد بلند مدت پایبندیم و امروز گام مهمی برای تحقق چشم انداز راهبردی بخش هوانوردی با ارایه الگوی خدماتی لوکس و بی سابقه و بهتر از انتظار برای کسب و کارها و سرمایه گذاران و مسافران برداشتیم».


او یادآور شد «سعودی فرصت های بی نظیری دارد و در حال افزایش ارتباط با تمامی نقاط دنیا است».


استراتژی ملی صنعت هوانوردی کشوری برنامه بلندپروازانه ای دارد که خصوصی سازی رکن اصلی آن است و باعث تحول بنیادین در این بخش خواهد شد.


استراتژی ملی صنعت هوانوردی در نظر دارد فضای سرمایه گذاری بین المللی در این بخش ایجاد کند و ضمن افزایش سهم صنعت هوانوردی در تولید ناخالص داخلی کشور به تحقق اهداف استراتژی ملی گردشگری کمک و تقاضای فزاینده برای عملیات باربری هوایی را تامین کند.


این استراتژی در نظر دارد موقعیت بخش هوانوردی سعودی را بالا ببرد تا صنعت هوانوردی سعودی تا ۲۰۳۰ به صنعت هوانوردی برتر خاورمیانه تبدیل شود.


برنامه راهبردی صنعت هوانوردی زمینه ها و چشم اندازهای گسترده برای شهروندان سعودی فراهم می کند و باعث تسهیل سفر و بهبود خدمات سفر و اشتغال زایی و توانمند سازی کسب و کارهای بومی برای ظرفیت سازی منابع انسانی کارآمد می شود.


افزایش سطح و کیفیت صنعت هوانوردی با بهینه سازی بخش های فرعی و افزایش توان سازگاری آنها با تحولات جهان و افزایش رقابت و ارتقای سطح خدمات مسافری و توجه به آینده پایدار از جمله مفاد برنامه راهبردی صنعت هوانوردی سعودی است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای