جهش های بلند سعودی برای حمایت از اقتصادهای آینده و نوآوری و کاهش شکاف دیجیتالی

جهش های بلند سعودی برای حمایت از اقتصادهای آینده و نوآوری و کاهش شکاف دیجیتالی

السواحه: حضور بیش از ۳۰ درصدی زنان در حوزه ارتباطات و آی تی
جمعه, 2 سپتامبر, 2022 - 10:00
وزیر ارتباطات سعودی در نشست وزیران اقتصاد دیجیتال کشورهای گروه ۲۰ پنجشنبه (اول سپتامبر) در اندونزی (الشرق الاوسط)

مهندس عبد الله السواحه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سعودی گفت «سعودی اقدامات و برنامه های بلند پروازانه برای حمایت از اقتصادهای آینده و خلاقیت محور به اجرا گذاشته اشت. اجرای این برنامه ها پس از اعلام سند اولویت ها و اهداف ملی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات از سوی شاهزاده محمد بن سلمان بن عبد العزیز ولیعهد و رئیس کمیته عالی تحقیقات و توسعه و ابتکار آغاز شد. سلامت انسان و پایداری محیط زیست و نیازمندی های اولیه و پرچمداری در بخش انرژی و صنعت و اقتصادهای آینده در اولویت سند یاد شده است که منجر به افزایش سطح رقابت سعودی در عرصه بین الملل و پرچمداری سعودی در این حوزه با توجه به اهداف سند چشم انداز ۲۰۳۰ و تقویت جایگاه سعودی به عنوان غول اقتصادی منطقه می شود».

مهندس السواحه گفت «دولت سعودی تلاش های نوآورانه برای کاهش شکاف دیجیتالی و انجام پروژه های انرژی سبز در منطقه نیوم واقع در شمال غرب سعودی انجام می دهد و دوره ریاست سعودی بر گروه ۲۰ باعث شد تا کارگروه اقتصاد دیجیتال به یک کارگروه ثابت تبدیل شود و این کارگروه نقش مهمی در فرصت آفرینی در این حوزه و افزایش سطح توسعه و رشد اقتصادی در کشورهای گروه ۲۰ داشت».

السواحه در جریان نشست وزیران اقتصاد دیجیتال کشورهای گروه ۲۰ در اندونزی پنجشنبه (اول سپتامبر) اضافه کرد «حمایت از زنان اهرم اصلی سند چشم انداز ۲۰۳۰ است و زنان عنصر مهم برای ساخت کشور هستند».

او خاطر نشان کرد «سعودی در حوزه توانمند سازی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات جهش بزرگی داشته و میزان توانمند سازی این بخش از ۷ درصد در ۲۰۱۷ به بیش از ۳۰ درصد در ۲۰۲۱ رسیده است».

السواحه گفت «سعودی با همکاری با آکادمی توسعه دهندگان اپل موفق به مهارت آموزی بیش از ۶۰۰ زن در خاورمیانه و شمال آفریقا شد چون سعودی قطب فناوری و خلاقیت در منطقه شده است».

او یادآور شد «حمایت دولت سعودی از بخش های فناوری و نوآوری و کارآفرینی منجر به پیشتازی سعودی در این بخش شده و سعودی اینک قطب منطقه ای فناوری و نوآوری شده است. رشد قابل توجه سرمایه گذاری های خطر پذیر در سال گذشته رشد ۲۷۰ درصدی داشت و از ارقام سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۱۹ یکجا جلو زد».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای