رئیس موساد: ده‌ها حمله ایران در خارج از کشور را خنثی کردیم

رئیس موساد: ده‌ها حمله ایران در خارج از کشور را خنثی کردیم

دوشنبه, 12 سپتامبر, 2022 - 09:00
دیوید بارنیا رئیس موساد در سخنرانی خود در دانشگاه رایشمن (هاآرتص)

دیوید بارنیا رئیس سرویس اطلاعاتی اسرائیل (موساد) امروز (دوشنبه)، دربارهٔ اظهارات فرمانده نیروی زمینی ایران، مبنی بر اینکه کشورش یک پهپاد انتحاری دوربرد ساخته‌است که «برای حمله به تل‌آویو و حیفا طراحی شده‌است، گفت که موساد اخیراً «ده‌ها حمله تروریستی ایران علیه اسرائیلی‌ها و یهودیان خارج از کشور را خنثی کرده‌است که برخی از آنها در قبرس، ترکیه و کلمبیا انجام می‌شد».

به گزارش روزنامه اسرائیلی هاآرتص، بارنیا همچنین در سخنرانی خود در کنفرانس سالانه مؤسسه سیاست ضد تروریسم در دانشگاه رایشمن گفت: «علیرغم تضعیف ایران، این کشور همچنان یک کمپین جهانی برای آسیب رساندن به اسرائیلی‌ها و یهودیان را رهبری می‌کند، فقط به این دلیل که اسرائیلی و یهودی هستند».

به گفته بارنیا، توافق هسته ای با ایران، این کشور را به «تحقق دیدگاه استراتژیک خود برای دستیابی به سلاح هسته ای» نزدیک تر می‌کند.

وی تأکید کرد که این توافق «فقط در کوتاه مدت مفید و در میان مدت و بلند مدت بسیار خطرناک است».

رئیس موساد افزود که این توافق «بدون شک بر اساس دروغ‌های ایران است».

او اظهار کرد: مذاکرات برای بازگشت به توافق هسته ای در شرایطی انجام می‌شود که ایران در حال گسترش فعالیت‌های خود در حوزه تروریسم به‌طور کلی است و تنها علیه اسرائیلی‌ها نیست.

وی افزود: مذاکرات هسته‌ای به هیچ وجه عامل محدودکننده نیست، بلکه برعکس، فعالیت‌های تروریستی به خاک آمریکا و اروپا نیز در حال گسترش است.

خبرگزاری نیمه رسمی ایران امروز به نقل از کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ایران، نوشت که این کشور یک پهپاد انتحاری دوربرد «طراحی شده برای حمله به تل آویو و حیفا در اسرائیل» ساخته‌است.

حیدری گفت: این هواپیما «عرش-۲» نام دارد. و یک نسخه ارتقا یافته از هواپیمای «عرش- ۱» است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای