مصادره ۴ میلیارد ریال از یک باند پولشویی و ۲۵ سال زندان برای اعضای آن

مصادره ۴ میلیارد ریال از یک باند پولشویی و ۲۵ سال زندان برای اعضای آن

دوشنبه, 12 سپتامبر, 2022 - 09:00
دادسرای سعودی (الشرق الاوسط)

دادسرای عمومی سعودی دوشنبه (۱۲ سپتامبر) گفت که ۴ میلیارد ریال از دارایی های یک باند پولشویی را مصادره و اعضای باند را به ۲۵ سال زندان محکوم کرد.

دادسرای عمومی سعودی افزود که این باند از یک تبعه سعودی و ۵ تبعه عربی تشکیل شده است.

یک منبع مسئول دادسرای عمومی گفت «دادسرای ویژه جرایم اقتصادی پس از تحقیق کیفرخواستی علیه اعضای این باند متشکل از یک تبعه سعودی و پنج شهروند کشورهای عربی به اتهام پولشویی صادر کرد».

نتایج تحقیق دادسرا نشان داد که متهم سعودی این پرونده چندین سند برای کسب و کارهای تجاری و چند حساب بانکی برای مقیمان درست کرده و متهمان دیگر پرونده که مقیم سعودی هستند با استفاده از این اسناد و حساب های بانکی دست به پولشویی گسترده زدند و پول های کلانی به خارج واریز کرده اند. این تحقیق همچنین گفت معاملات گمرگی این نهادها با خلافکاری و بی توجهی به قوانین گمرکی انجام شده است. متهمان توقیف شده و به دادگاه جرایم پولشویی ارسال شدند. این باند بیش از ۴ میلیارد و ۲۹۰ میلیون ریال پولشویی کرده است.

دادسرای عمومی سعودی یادآور شد «دادگاه به مصادره دارایی های به ارزش پولشویی متهمان رای داد که از حساب های بانکی و املاک توقیف شده آنها برداشت می شود. همچنین اعضای باند باید غرامت مالی به ارزش ۲۰۰ میلیون ریال پرداخت کنند و برای تبعه سعودی این پرونده ده سال زندان و ده سال ممنوع الخروجی در نظر گرفته شد. اعضای غیر سعودی این باند رویهم رفته ۲۵ سال زندان می روند و پس از گذراندن دوره محکومیت باید خاک سعودی را ترک کنند».

منبع مسئول دادسرای عمومی یادآور شد «رویکرد دادسرای سعودی برای حمایت از اقتصاد و منابع مالی کشور ادامه دارد و اشد مجازات برای متهمان فساد مالی کشور در نظر گرفته می شود».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای