دولت بریتانیا به برنامه کاهش نرخ مالیات برای ثروتمندان ادامه نمی دهد

دولت بریتانیا به برنامه کاهش نرخ مالیات برای ثروتمندان ادامه نمی دهد

دوشنبه, 3 اکتبر, 2022 - 08:15
  عکس: دولت بریتانیا به کاهش نرخ مالیات ۴۵ درصدی بر درآمد افراد دارای درآمد سالانه بیش از ۱۵۰ هزار پوند ادامه نمی دهد (رویترز)

دولت بریتانیا دوشنبه (۳ اکتبر) اعلام کرد برنامه هایی را که برای کاهش نرخ مالیات بر درآمد گروه های پردرآمد و ثروتمند درنظر گرفته اجرا نمی کند.
دولت بریتانیا ده روز پیش مینی بودجه خود را اعلام کرد که باعث آشفتگی در بازارها شد و انتقادهای تند و تیزی با توجه به افزایش هزینه های معیشتی در پی داشت.
کواسی کوارتنگ وزیر دارایی بریتانیا در دومین روز از کنفرانس حزب محافظه کار حاکم با انتشار توییتی گفت برنامه لغو بالاترین نرخ مالیات بر درآمد که به ۴۵ درصد می رسد «اجرا نخواهد شد» و این برنامه باعث «سردرگمی» شد.
این اولین برنامه اعلام شده بسیار مهم در دوره لیز تراس نخست وزیر بریتانیا است که لغو گردید. لیز تراس کمتر از یکماه پیش کار خود را آغاز کرد.
کوارتنگ در ادامه توییت خود اضافه کرد «روشن است که لغو نرخ مالیات ۴۵ درصدی بر درآمد موجب منحرف شدن توجه از اولویت اول دولت یعنی مقابله با چالش های کنونی کشور شده است و به همین دلیل اعلام می کنم که برنامه لغو نرخ مالیات ۴۵ درصدی اجرا نخواهد شد..».
مایکل گوو و گرانت شاپس وزرای سابق کابینه نیز از طرح کاهش بالاترین نرخ مالیات بر درآمد ابراز نگرانی کرده بودند. این برنامه در مینی بودجه جنجالی اعلام شده توسط کوارتنگ در ۲۳ سپتامبر قید شده بود.
کوارتنگ پیشنهاد لغو مالیات ۴۵ درصدی برای گروه های درآمدی بیش از ۱۵۰ هزار پوند در سال را مطرح کرده بود.
مینی بودجه دولت لیز تراس موجب کاهش قابل ملاحظه ارزش برابری پوند در برابر دلار و نگرانی درباره افزایش استقراض شد.
جلوگیری از افزایش قبوض انرژی برای مصارف خانگی و تجاری در مینی بودجه دولت لحاظ شده است. این برنامه در راستای مهار آثار حمله روسیه به عنوان صادرکننده عمده گاز در دنیا به اوکراین اجرا می شود.


 


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای