وزیر خارجه سعودی: تور آسیایی ولیعهد در امتداد نقش پیشگامی پادشاهی است

وزیر خارجه سعودی: تور آسیایی ولیعهد در امتداد نقش پیشگامی پادشاهی است

وی این سفرها را بیان محتوای «چشم انداز 2030» به سوی شکوفایی کشورها دانست
دوشنبه, 21 نوامبر, 2022 - 10:45

شاهزاده فیصل بن فرحان بن عبدالله وزیر امور خارجه پادشاهی عربی سعودی، مشارکت شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز، ولیعهد و نخست وزیر این کشور در اجلاس سران گروه 20 در اندونزی و اجلاس سران مجمع همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه در تایلند و سفر به تعدادی از کشورهای آسیایی را مهم توصیف کرد.

وی تاکید کرد که این تور منعکس کننده چشم انداز 2030 در همکاری با همه کشورهای برادر و دوست در جهت دستیابی به اهداف و آرزوهایی است که موجب رفاه و توسعه کشورها و مردم می شود.

شاهزاده فیصل بن فرحان درباره حضور ولیعهد در اجلاس سران گروه 20 تاکید کرد، این تور در راستای گسترش نقش پیشگام پادشاهی در کمک به اتحاد تلاش های بین المللی برای رویارویی با چالش های پیش روی جهان است.

وی با اشاره به حمایت پادشاهی از صندوق واسطه گری مالی برای امنیت سلامت موسوم به صندوق همه گیری بالغ بر 50 میلیون دلار، این امر را ادامه ابتکار پادشاهی در دوران ریاست خود بر گروه بیست در سال 2020، با هدف تامین مالی برای کشورها و مناطق با درآمد کم و متوسط ​​به منظور افزایش توانایی آنها برای جلوگیری از همه گیری های آینده دانست.

وی از اظهارات ولیعهد در مجمع همکاری اقتصادی آسیا-اقیانوسیه در تایلند درباره اشتیاق و علاقه پادشاهی به تقویت همکاری و اقدامات مشترک و چندجانبه قدردانی کرد و آن را در راستای خدمت به صلح و امنیت بین المللی، رفاه برای مردم منطقه دانست.

وزیر امور خارجه سعودی تاکید کرد که سفر ولیعهد به اندونزی، کره جنوبی و پادشاهی تایلند و گفت و گوهای مثمر را نشان دهنده تمایل پادشاهی و کشورهای برادر و دوست برای تحکیم جنبه های همکاری دوجانبه در همه زمینه ها است.

وزیر امور خارجه سعودی همچنین اظهار کرد که ولیعهد در سفر پربار خود به اهمیت تشدید همکاری با همه کشورها و ارائه ابتکارات و راه حل های موثر برای حفاظت از مردم و حفظ کره زمین در برابر تغییرات آب و هوایی، علاوه بر حمایت از اهداف توسعه پایدار تاکید کرد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای