گفت‌وگوی منامه... تعهد سعودی به امنیت انرژی

گفت‌وگوی منامه... تعهد سعودی به امنیت انرژی

واشنگتن فناوری جدیدی را برای مقابله با پهپادها اعلام کرد
دوشنبه, 21 نوامبر, 2022 - 11:45

ولید الخریجی معاون وزیر امور خارجه پادشاهی عربی سعودی در جریان سخنان خود در مجمع گفت‌وگوی منامه تاکید کرد که سعودی به حمایت از تلاش‌های با هدف کاهش تنش، مواجهه با چالش‌ها، حمایت از ادامه گفت‌وگو و تقویت مشارکت بین همه کشورها ادامه خواهد داد. وی تاکید کرد که کشورش ابتکارات زیادی در این زمینه ارائه کرده است.

الخریجی افزود: ما بر امنیت انرژی، رشد اقتصادی، مقابله با تغییرات اقلیمی بدون جانبداری از چیزهای دیگر و توجه به انرژی فسیلی و تامین تقاضای روزافزون جهانی به نحوی که منافع همه را حفظ کند، و در راستای کمک به کاهش انتشار کربن بدون ایجاد اختلال در سیستم توسعه اقتصادی تمرکز می کنیم.

وی تاکید کرد که درگیری های ژئوپلیتیکی همه کشورها را تحت تاثیر قرار می دهد و بخش های حساسی مانند امنیت، غذا و انرژی را تحت تاثیر قرار می دهد، بنابراین، راه حل های مسالمت آمیز برای اختلافات باید تشویق و فعال شود تا با چالش های مشترکی که جامعه بین المللی، به ویژه کشورهای در حال توسعه که بیشترین آسیب را متحمل می شوند، مواجه شود.

ژنرال مایکل کورلا فرمانده فرماندهی مرکزی آمریکا نیز به نوبه خود اعلام کرد که نیروی اختصاص یافته به سامانه های بدون سرنشین در خلیج تا سال آینده بیش از 100 کشتی بدون سرنشین را در آب های منطقه استراتژیک مستقر خواهد کرد.

کورلا همچنین اعلام کرد که ایالات متحده با شرکای خود در حال ایجاد یک برنامه آزمایشی در خاورمیانه برای مقابله پهپادها است.

 وی جزئیات بیشتری ارائه نکرده است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای