ریاض میزبان اولین نشست زنان مدیر کارآفرین در خاورمیانه

ریاض میزبان اولین نشست زنان مدیر کارآفرین در خاورمیانه

حمایت از تصدی رده های بالای مدیریتی از سوی زنان
دوشنبه, 21 نوامبر, 2022 - 10:45
برنامه های دولت سعودی برای حمایت از افزایش کارآمدی زنان در رده های مدیریتی ادامه دارد (الشرق الاوسط)

اولین نشست زنان مدیر کارآفرین در خاورمیانه با حضور زنان مدیر و کارآفرین جهان در پایتخت ریاض اواخر هفته برگزار می شود.

نشست زنان کارآفرین در خاورمیانه توسط شرکت     Bain & Company  از جمله شرکت های برتر مشاور مدیریت در جهان در ریاض برگزار می شود.

در بیانیه ای که منتشر شده آمده است این نشست بین المللی به عنوان «با شجاعت حرکت کن... آینده در دستان توست». این نشست اولین همایش زنان کارآفرین و مدیر منطقه است که تمام زنان کشورهای شورای همکاری خلیج و خاورمیانه را در برمی گیرد.

این بیانیه افزود «حمایت از زنان مدیر و کارآفرین برای ابراز ظرفیت های خود و معرفی الگوهای موفقیت هدف اصلی نشست است».

 بناست که الگوی نوینی برای Bain & Company

توانمند سازی زنان کارآفرین و مدیر و موفق در خاورمیانه در نشست یاد شده معرفی کند تا زنان کارآفرین خاورمیانه طی این نشست و در طول یک سال به قدرت ظرفیت سازی و قابلیت های رهبری و مدیریت دست پیدا کند. این نشست همچنین فرصتی برای ارتباط و رایزنی و مهارت آموزی و تبادل تجربه بین شرکت کنندگان ایجاد می کند.

آن لوری ملاوزات شریک و مدیر دفتر نمایندگی خاورمیانه Bain & Company گفت «محیط های شغلی که در رده های مدیریتی تنوع و جامعیت دارند نتایج بهتری کسب می کنند. مطالعات شرکت نشان داده که زنان و مردان در حوزه شغلی اهداف و انگیزه های مشترک چه در حوزه مالی و چه در حوزه ارتباط دارند».

او در ادامه خاطر نشان کرد «اما واقعیت این است که حضور زنان در رده های مدیریتی هنوز کمرنگ است. زنان کمتر از ۵ درصد مدیران اجرایی دنیا را در ۲۰۲۰ داشتند و این امر در مورد منطقه خلیج هم صدق می کند که کمتر از ۲ درصد زنان در رده های مدیریتی بالا حضور دارند».

دوره های کارآموزی و مشاوره در این نشست برگزار می شود و شرکت کنندگان می توانند با کارشناسان و کارآموزان و مشاوران و کارآفرینان ارشد در مورد افزایش مهارت شخصی و شغلی گفتگو کنند تا ظرفیت های رهبری و کارآفرینی خود را ارتقا دهند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای