مدیر عامل نئوم: الگویی برای پروژه ها و شهرهای مدرن با اقتصاد نوین خواهیم بود

مدیر عامل نئوم: الگویی برای پروژه ها و شهرهای مدرن با اقتصاد نوین خواهیم بود

نشست سرمایه گذاری شهری و فرصت بزرگ تبلیغات خارجی شهری در ریاض  
پنجشنبه, 26 ژانویه, 2023 - 13:30
مهندس نظمی النصر مدیر عامل نئوم در نشست سرمایه گذاری شهری در ریاض (الشرق الاوسط)

نظمی النصر مدیر عامل پروژه شهر نئوم گفت پروژه نئوم الگویی برای پروژه ها و شهرهای مدرن برخوردار از اقتصاد نوین می شود چون بسیاری از شرکت ها و صنایع در نئوم حضور خواهند داشت و هدف ما یکپارچگی کسب و کارها و شرایط معیشت و جذب سرمایه گذاری های خارجی و آینده دار است.

مهندس النصر افزود «دست اندرکاران پروژه نئوم در نظر دارند این منطقه با برخورداری از اقتصاد سبز بستری آینده نگر و مثال زدنی و تحول ساز در حوزه های تولید و سطح معیشت شود. کیفیت زندگی بالا از ویژگی های دیگر نئوم است که باعث می شود نئوم در تولید ناخالص داخلی نقش بسزایی داشته باشد».

او تاکید کرد «صد در صد انرژی مورد نیاز نئوم از انرژی های پاک تامین می شود تا به هدف صفر کردن کربن برسیم. هدف نئوم الگوسازی شهر انسان محور و تحول آفرینی در مفاهیم شهرهای متعارف در دنیا است. شهرهای کنونی پر از خیابان و خودرو بوده و در آنها به طبیعت و انسان توجه نمی شود».

مهندس نظمی النصر در سخنرانی خود در نشست سرمایه گذاری شهری (فرص) (۲۵ ژانویه) خاطر نشان کرد «ما به این چالش ها آگاه هستیم و سند چشم انداز بلندپروازانه شاهزاده محمد بن سلمان ولیعهد سعودی و رئیس هیات مدیره نئوم سرآغاز فعالیت ما شده است. این سند در نظر دارد جهان را به جایگاه بهتر و آینده بهتر ببرد و ما در نئوم راهکارهای نوین برای چالش های گوناگون و الگوی منحصر به فرد برای شهرهای شناختی و انسان محور و رفاه و سلامت انسان معرفی می کنیم. داده ها و هوش مصنوعی در نئوم با فناوری های پیشرفته رویکرد تعاملی و یکپارچه با کسب و کارها و ساکنان نئوم دارند. ۹۵ درصد نئوم فضای سبز و طبیعی است که امکان یک زندگی فوق العاده و کسب و کار پررونق را برای ساکنان فراهم می کند.. پایداری اصل و زیر بنای این اهداف بلند پروازانه است».

النصر اضافه کرد «نئوم با جمعیت ۹ میلیون نفری و استفاده بهینه از منابع شهری مفهوم شهر را دستخوش تحول و یک مفهوم نوین برای گردشگری دوستدار طبیعت معرفی می کند. نئوم زمینه های سرمایه گذاری فراوان و پروژه های متنوع با اندازه های گوناگون خواهد داشت».

او یادآور شد «شهر نئوم هدیه سعودی به بشریت و بزرگ ترین پروژه توسعه محور در جهان با اصول و استانداردهای پایداری است».

از سوی دیگر بزرگ ترین فرصت سرمایه گذاری در بخش تبلیغات خارجی شهری در ریاض، پایتخت سعودی در نشست یاد شده رونمایی شد. این طرح بزرگ با همکاری با بخش خصوصی و موسسه سرمایه گذاری شهری (فرص) به منظور بهبود مناظر شهری و ارتقای کیفیت زندگی انجام می شود.

شاهزاده فیصل بن عیاف شهردار ریاض و رئیس هیات مدیره شرکت توسعه ریمات ریاض در این نشست از بزرگ ترین پروژه بیلبوردهای خارجی در ریاض خبر داد که الگوی سرمایه گذاری از نظر اهمیت و اندازه و ابتکار و اثر اقتصادی و توسعه شهری خواهد بود.

فرصت های سرمایه گذاری شامل ساخت و ساز و عملیاتی سازی و تعمیر بیلبوردهای تبلیغاتی با طرح های متنوع می شود و نیز افزایش مناطق دیجیتالی و نصب بیلبوردهای غول پیکر در این مناطق را در برمی گیرد. این برنامه با تحول جاری در شهر ریاض همخوانی دارد و موجب افزایش سرعت در تحول دیجیتالی شهر ریاض و فعال سازی ابزارهای الکترونیکی لازم می شود.

این تابلوهای غول پیکر هوشمند شهری از استانداردها و شروط فنی و فناوری و زیست محیطی و سلامت بهینه برخوردار هستند. یک سیستم ارزیابی جامع و یکپارچه برای سنجش تجربه و مهارت مدیران این پروژه برای اداره و عملیاتی کردن آن با کیفیت عالی و کارآمدی و استانداردهای بین المللی در این حوزه در ریاض وجود خواهد داشت.

این برنامه بخشی از برنامه های تبلیغات شهری و بیلبوردها در سطح شهر ریاض است که پیشتر اعلام شد. استراتژی توسعه بیلبوردها و تبلیغات خارجی در سطح شهرهای سعودی در قالب طرح های ابتکاری وزارت امور شهر و روستا و مسکن با توجه به سند چشم انداز ۲۰۳۰ اجرا می شود.

این اولین فاز فرصت های سرمایه گذاری شرکت توسعه ریمات ریاض به شمار می رود که فرصت های سرمایه گذاری و توانمند کننده متعددی با حضور بخش خصوصی در برمی گیرد و هدف ظرفیت سازی شهری و افزایش کیفیت خدمات و پروژه های شهری و بهبود مناظر شهری و افزایش سطح زندگی ساکنان و گردشگران و تحقق پایدای در توسعه شهری را دنبال می کند.

از سوی دیگر رمیح الرمیح معاون وزیر حمل و نقل و خدمات لجستیکی گفت بندر اسلامی جده بزرگ ترین بندر واقع در سواحل دریای سرخ از فرصت های سرمایه گذاری کلان و نوین در راستای افزایش میزان ورودی کالا برخوردار است.

الرمیح افزود ما یک فرصت سرمایه گذاری برای توسعه منطقه الخمره در جده به عنوان یک منطقه لجستیکی داریم و برنامه خصوصی سازی فرودگاه طائف را اجرا می کنیم و در حال تلاش برای توسعه فرودگاه بین المللی ملک عبد العزیز و منطقه حمل بار در راستای ظرفیت سازی حمل و نقل هوایی در فرودگاه هستیم.

او افزود فرصت های متنوعی در حوزه لجستیکی و فعالیت های حمل و نقلی وجود دارد. گردشگری دریایی رونق چشمگیر خواهد داشت.

شاهزاده ولید بن ناصر آل سعود رئیس هیات مدیره شرکت مکاتفه در نشست سرمایه گذاری شهری (فرص) گفت با توجه به سند چشم انداز ۲۰۳۰ بخش خصوصی ۷۰ درصد اقتصاد را هدایت می کند. ما در دوره تحولات کنونی در سعودی شاهد افزایش سرعت بهینه سازی ضوابط و مقررات در راستای افزایش سرمایه گذاری هستیم.

او افزود ضوابط شفاف و افزایش آگاهی برای بخش خصوصی اهمیت دارد.

از سوی دیگر مراسم امضای توافق همکاری بین شهرداری ریاض و صندوق توسعه گردشگری در خصوص سرمایه گذاری املاک شهری در پروژه های گردشگری به منظور ایجاد مقاصد توریستی و اقامتگاه های نوین و بهینه با حضور شاهزاده فیصل بن عیاف برگزار شد.


اخبار مرتبطپیشنهاد ما

چند رسانه‌ای