یوسف البنیان رئیس هیئت مدیره بانک صنایع کوچک و متوسط سعودی شد

یوسف البنیان رئیس هیئت مدیره بانک صنایع کوچک و متوسط سعودی شد

به توصیه شاهزاده محمد بن سلمان
شنبه, 18 فوریه, 2023 - 15:45
  یوسف البنیان رئیس هیئت مدیره بانک صنایع کوچک و متوسط (واس)

شاهزاده محمد بن سلمان بن عبد العزیز ولیعهد و نخست وزیر و رئیس هیئت مدیره صندوق توسعه ملی یوسف البنیان را به ریاست هیئت مدیره بانک صنایع کوچک و متوسط منصوب کرد.

البنیان از حمایت شاهزاده محمد بن سلمان از صنایع کوچک و متوسط به منظور ایجاد ثبات مالی در این حوزه حیاتی قدردانی کرد و گفت صنایع کوچک و متوسط اهرم اصلی توسعه اقتصادی در کشور و عامل توانمند کننده برای دست یابی به اهداف سند چشم انداز ۲۰۳۰ خواهد بود.

او همچنین از حمایت و تلاش و اقدامات محمد التویجری سرپرست سابق هیئت مدیره بانک صنایع متوسط و کوچک در دوران تاسیس این بانک قدردانی کرد.

البنیان وزیر فعلی آموزش است و پست های متعددی برعهده داشت که از این قرارند: معاون رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت سعودی صنایع پایه (سابک) و معاون گروه اقدام راهبردی صنایع پتروشیمی و عضویت در هیئت های مدیره برخی شرکت ها و کمیته ها.

تشکیل بانک صنایع متوسط و کوچک ۱۶ فوریه ۲۰۲۱ در شورای وزیران تصویب و آیین نامه این نهاد ۲ نوامبر ۲۰۲۲ منتشر شد که آن را یکی از صندوق ها و بانک های توسعه ای وابسته به صندوق توسعه ملی معرفی کرده است. هدف این بانک نقش آفرینی در افزایش بسته های وام دهی به بخش مالی و پر کردن شکاف تامین مالی و تقویت نقش موسسات مالی برای معرفی راهکارهای نوین در بخش تامین مالی و تحقق ثبات مالی در بخش پولی کشور عنوان شده است.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای