ولیعهد سعودی از تاسیس شرکت «ریاض ایرلاین» خبر داد

ولیعهد سعودی از تاسیس شرکت «ریاض ایرلاین» خبر داد

سهم ۷۵ میلیارد ریالی در تولید ناخالص داخلی غیر نفتی
یکشنبه, 12 مارس, 2023 - 16:30
شاهزاده محمد بن سلمان بن عبد العزیز ولیعهد (الشرق الاوسط)

شاهزاده محمد بن سلمان بن عبد العزیز ولیعهد و نخست وزیر سعودی و رئیس هیئت مدیره صندوق سرمایه گذاری عمومی PIF گفت «صندوق سرمایه گذاری عمومی شرکت هواپیمایی ریاض را تاسیس می کند. این ناوگان هوایی سعودی نوپا در توسعه صنعت هوانوردی و ارتقای موقعیت راهبردی سعودی به عنوان مرکز اتصال سه قاره آسیا و آفریقا و اروپا و افزایش توان رقابت شرکت های هواپیمایی سعودی با توجه به اهداف سند چشم انداز ۲۰۳۰ سعودی سهیم خواهد بود».
دفتر مرکزی ریاض ایرلاین و واحد آپریشن آن در پایتخت سعودی خواهد بود. این هواپیمایی با داشتن یک ناوگان پیشرفته و مدرن و فناوری های دیجیتال نوین پیشرو در نظر دارد معیارها و الگوهای بهینه پایداری و ایمنی در صنعت هوانوردی دنیا را اجرا کند.
ریاض ایرلاین زیر نظر جمعی از کارشناسان سعودی و خارجی خبره اداره می شود و یاسر بن عثمان الرمیان رئیس هیئت مدیره این هواپیمایی است. یاسر بن عثمان الرمیان ریاست صندوق سرمایه گذاری عمومی سعودی را نیز برعهده دارد. تونی داگلاس با بیش از ۴۰ سال سابقه در حوزه حمل و نقل و هوانوردی و خدمات لجستیکی رئیس اجرایی این شرکت خواهد بود.شرکت هواپیمایی ریاض که تحت مالکیت صندوق سرمایه گذاری عمومی است با بهره برداری از موقعیت مالی و تجارب سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری عمومی می تواند واحدهای آپریشن خود را طبق چشم انداز مد نظر گسترش دهد تا به یک ایرلاین ملی پیشرو و جهانی در صنعت هوانوردی تبدیل شود.
هواپیمایی ریاض در نظر دارد تا سال ۲۰۳۰ به بیش از صد مقصد جهان پرواز با خدمات یکپارچه و سرویس مهمان نوازی اصیل سعودی برقرار کند.
راه اندازی ریاض ایرلاین منجر به دسترسی بیشتر گردشگران سراسر جهان به سایت های دیدنی و طبیعی و گردشگری سعودی می شود و سرآغاز مرحله جدیدی در حوزه مسافرت و هوانوردی خواهد بود. دسترسی مسافران به گزینه های متعدد ناوگان هوایی و افزایش ترافیک مسافری در فرودگاه های کشور و افزایش ظرفیت خدمات حمل و نقل و باری و لجستیکی راهبردی به جذب مسافران کشورهای جهان کمک می کند و در این میان ریاض به نقطه التقای قاره های جهان و دروازه جهان و کانون حمل و نقل و داد و ستد و گردشگری تبدیل می شود. این برنامه در دست یابی به اهداف استراتژی ملی حمل و نقل و خدمات لجستیکی هوانوردی سهیم است.


شرکت هواپیمایی ریاض در راستای تامین برنامه های استراتژی صندوق سرمایه گذاری عمومی و ظرفیت سازی در بخش های آینده و حمایت از تنوع اقتصادی نقش آفرینی می کند و برآورد شده که این شرکت با ایجاد بیش از ۲۰۰ هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم سهم ۷۵ میلیارد ریالی در تولید ناخالص داخلی غیر نفتی سعودی داشته باشد.
ریاض ایرلاین و فرودگاه بین المللی ملک سلمان دو مورد تازه از سرمایه گذاری های صندوق سرمایه گذاری سعودی در راستای ایجاد درآمدهای پایدار در صنعت هوانوردی و افزایش توان رقابت ناوگان هوایی سعودی در جهان و نقش آفرین در تحقق اهداف سند چشم انداز ۲۰۳۰ سعودی هستند.


 


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای