درمان جدید سرطان سینه بدون لامپکتومی

درمان جدید سرطان سینه بدون لامپکتومی

اگر غده بیشتر از ۱٫۵ سانتیمتر نباشد
سه شنبه, 22 ژانویه, 2019 - 12:30

یک پزشک آمریکایی در ایالت کنتیکت توانست یک زن ۷۹ ساله که به بیماری سرطان سینه مبتلا بود را بدون لامپکتومی و برداشتن غده و با تازه‌ترین ابداعات شرکت آیس کیور درمان کند.

به گزارش الشرق الاوسط، در این جلسه که بیشتر از ۳۰ دقیقه وقت نمی‌گیرد غده با یک روش ساده و با حداقل مداخله برداشته می‌شود.

 در این روش از وسیله‌ای فلزی شبیه دستگاه آندوسکوپی استفاده می‌شود که اجزای مورد نظر را بدون آسیب به بافت سالم منجمد می‌کند. این روند چیزی جز یک زخم کوچک باقی نمی‌گذارد که چند روز بعد التیام می‌یابد.

در این روش فقط به یک دستگاه التراسونیک، دستگاه آیس کیور و بی‌حسی موضعی نیاز است، در نتیجه در هر اتاق پاکیزه‌ای امکان اجرای این عمل وجود دارد و فرد بیمار می‌تواند بلافاصله پس از انجام عمل به زندگی طبیعی خود بازگردد.

الیزابت سادکا معاون رئیس بخش تضمین کیفیت شرکت آیس کیور گفت: «معیارهای مخصوص درمان با دستگاه «آیس کیور» به مرحله پیشرفت بیماری و اندازه و شکل غده بستگی دارد و در صورتی قابل استفاده است که سرطان در مرحله اول یا دوم بوده یا یک غده سفتی باشد که اندازه آن بیشتر از ۱٫۵ سانتیمتر نباشد».

انجمن جراحان سینه در آمریکا در اکتوبر ۲۰۱۸ دستورالعمل‌های خود برای توصیه به جراحان در زمینه آزمایش‌های بالینی برای درمان غده‌های بدخیم سینه را به روز کردند. این اقدام پس از انتشار نتایج «آیس کیور» در زمینه آزمایشات بالینی برای ۱۴۶ بیمار در ۱۸ بیمارستان و کلینیک پیشرو در آمریکا، در ماه می صورت گرفت. گفتنی است جز در یک مورد شاهد بازگشت بیماری نبودند.

بر اساس این نتایج و یافته‌ها، این شرکت که در نیوجرسی مستقر است، اعلام کرد که تکنولوژی درمان غده‌ها با فریز کردن، دست‌کم همان نتیجه درمان‌های فعلی را دارد و چه بسا بهتر نیز است.

هزینه درمان با این روش ۴ هزار دلار بوده که تقریباً یک سوم هزینه عمل لامپکتومی و برداشت سینه است که در مقایسه با مزایایی که برای بیمار دارد، هزینه‌های درمان را نیز به میزان قابل توجه و معناداری کاهش می‌دهد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای