«المستقبل» خواستار محکومیت حمله سوری به روستای مرزی لبنان شد

«المستقبل» خواستار محکومیت حمله سوری به روستای مرزی لبنان شد

یکشنبه, 10 فوریه, 2019 - 16:15

«جریان المستقبل» از دولت لبنان خواست موضعی در خصوص محکوم کردن تهاجم ارتش سوریه به الطفیل لبنان در مرز این کشور با سوریه پس از خروج عناصر «حزب‌الله» اتخاذ کند.

به گزارش منابع آگاه در «الشرق الاوسط» نیروهای سوریه چند روز گذشته پس از خروج عناصر حزب‌الله و قبل از ابلاغ نیروهای لبنان و حزب‌الله مبنی بر لبنانی بودن این منطقه به مدت یک و نیم ساعت وارد الطفیل شدند.

بکر الحجیری یکی از نمایندگان جریان «المستقبل» با تأکید بر این مطلب که این منطقه صد در صد لبنانی است، گفت: «ما سعی داریم موضعی در خصوص هجوم ارتش سوریه اتخاد کرده و سفیر سوریه را برای محکوم کردن این اقدام سوریه از سوی لبنان فرا بخوانیم. نقض حاکمیت لبنان از سوی ارتش کشور دوست یا دشمن، تعدی مستقیم به کشور قلمداد می‌شود».

الطفیل یک روستای مرزی در زنجیره شرقی در نزدیکی روستای القلمون سوریه است و پیش از بحران سوریه راهی برای ورود به آن از طریق اراضی لبنانی وجود نداشت. در سال گذشته مقامات لبنانی راهی برای آن ایجاد کردند، اما همچنان این راه خاکی است و ساکنان آن از سوی مرز سوریه وارد آن می‌شوند.

ساکنان روستا می‌گویند که دسترسی آنها به مناطق سوری آسان‌تر از مناطق لبنانی است، مثلاً بیمارستان یبرود در ۱۸ کیلومتری و بیمارستان بعلبک در ۴۰ کیلومتری روستا قرار دارد و برق رسانی به این منطقه از داخل سوریه انجام می‌شود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای