جنایت در باغ وحش لندن: ببرعروسش را تکه‌تکه کرد

جنایت در باغ وحش لندن: ببرعروسش را تکه‌تکه کرد

یکشنبه, 10 فوریه, 2019 - 23:15

جنایتی منحصر به فرد، پارک باغ وحش شهر لندن را در درنوردید، قرار بود ببری با نام «عظیم» که در باغ وحش لندن می‌زیست به منظور تکثیر گونه‌های خود با ببر ماده سوماترایی «میلاتی» جفت‌گیری کند اما تنها پس از چند دقیقه از اولین دیدار، ببر نر اقدام به تکه تکه کردن میلاتی کرد.

میلاتی، ببر ماده ۷ ساله، 11 روز پیش از یک پارک وحشی در دانمارک به باغ وحش لندن منتقل شده بود. مقام‌های باغ وحش امیدوار بودند که میلاتی زوج مناسبی برای ببر نر باغ وحش لندن خواهد بود. اما تنش میان این دو بلا فاصله پس از دیدار اولیه شدت گرفت و رفتار این دو ببر خصومت آمیز شد.

این باغ وحش در بیانیه‌ای گفت ببر ماده بلافاصله به یک قفس دیگر منتقل شد اما تلاش‌های پزشکان برای نجات جان ببر به جایی نرسید. میلاتی یک ببر سوماترایی از جنگل‌های سوماترا در اندونزی است و اکنون یکی از گونه‌های در معرض انقراض به شمار می‌رود.

این حادثه کارگران پارک باغ وحش لندن را در حالت شوک و ناراحتی قرار داد، به ویژه اینکه کاترین ساندرز مسئول ببر نر، هفته گذشته گفته بود که ببر «عظیم» بسیار مهربان نسبت به جنس مخالف است و این رفتار او با شخصیتش، عجیب و ناسازگار بود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای