نمایشگاه «ملک فهد؛ روح رهبری» در کویت گشایش یافت

نمایشگاه «ملک فهد؛ روح رهبری» در کویت گشایش یافت

ستایش امیر کویت از مواضع ملک فهد در سخت‌ترین بحران این کشور
سه شنبه, 12 فوریه, 2019 - 15:15
كويت: ميرزا الخويلدي
شیخ نواف الاحمد الجابر الصباح ولیعهد کشور کویت چهارمین دورهٔ نمایشگاه تاریخچهٔ ملک فهد بن عبدالعزیز موسوم به «فهد؛ روح رهبری» را در مرکز فرهنگی شیخ جابر در این کشور افتتاح کرد.

به گزارش الشرق الاوسط به نقل از خبرگزاری واس، ولیعهد کویت پس از افتتاح این نمایشگاه از اقسام مختلف آن بازدید کرد و به شرحی از زندگی‌نامه ملک فهد از زمان تولد تا وفات از زبان شاهزاده ترکی بن محمد بن فهد بن عبدالعزیز آل سعود وزیر دولت سعودی، عضو شورای وزیران و رئیس کمیتهٔ اجرایی این نمایشگاه گوش فرا داد.

در این نمایشگاه لوازم شخصی، مدال‌ها، مستندات، نسخه‌های خطی، هزار قطعه تصویری که بعضاً برای اولین بار منتشر می‌شود و فیلم‌هایی مستند در رابطه با زندگی ملک فهد عرضه شده‌است.

نمایشگاه «فهد؛ روح رهبری» تاریخچه کاملی از زندگی ملک فهد بن عبدالعزیز و دستاوردهای داخلی، خلیجی، عربی، و بین‌المللی وی و همچنین زندگی شخصی اش را با روشی حرفه‌ای و با استفاده از تکنولوژی مدرن به بازدیدکنندگان ارائه می‌کند.

در همین راستا، شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح، امیر دولت کویت در کاخ بیان، شاهزاده محمد بن فهد بن عبدالعزیز، نایب رئیس هیئت امنای مؤسسه خیریه ملک فهد و رئیس کمیته عالی نمایشگاه «ملک فهد، روح رهبری»، شاهزاده سعود بن فهد و هیئت همراهشان را به مناسبت افتتاح این نمایشگاه در کویت به حضور پذیرفت.

شیخ صباح در این دیدار از روابط برادرانه و مستحکم سعودی و کویت ابراز خرسندی کرد و مواضع برادرانه ملک فهد در مورد کویت به ویژه در سخت‌ترین بحران کویت را ستود.

شیخ صباح به افتخار حضور شاهزاده محمد بن فهد و شاهزاده سعود بن فهد ضیافت ناهاری با حضور شیخ نواف الاحمد الجابر، ولیعهد کویت ترتیب داد.

شاهزاده ترکی بن محمد بن فهد، شاهزاده فیصل بن سعد بن عبدالله، شاهزاده فیصل بن ترکی بن عبدالله، شاهزاده نواف بن فیصل بن فهد، و شاهزاده سلطان بن سعد بن خالد از جمله حاضران در این دیدار بودند.

پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای