​«عایدون» برنده «جایزه رمان می غصوب»

​«عایدون» برنده «جایزه رمان می غصوب»

چهارشنبه, 13 فوریه, 2019 - 23:15

رمان «عایدون» نوشته کوثر الجهمی از لیبی برنده اولین دوره «جایزه رمان می غصوب» در سال ۲۰۱۹ شد.

 به گزارش الشرق الاوسط، این جایزه را انتشارات «دار الساقی» به نویسنده‌ای اهدا می‌کند که پیش از این کتابی منتشر نکرده باشد.

کمیته داوران عباس بیضون شاعر و نویسنده، جبور الدویهی رمان‌نویس و رانیه المعلم از دار الساقی بودند.

این کمیته در گزارشی نوشت: «کمیته داوران رمان‌های قابل توجهی را دریافت کرد، اما بر رمان «عایدون» نوشته نویسنده لیبیایی کوثر الجهمی اتفاق نظر پیدا کردیم، وی اولین «جایزه رمان می غصوب» را به خود اختصاص داد».

این رمان به شکلی زیبا و شاعرانه به واقعیت لیبی پرداخته و تصاویر جدید و ناشناخته‌ای را از این حقیقت به تصویر می‌کشد. این داستان ترکیب موفقی از واقعیت و فانتزی است که از طریق واقعیت‌های موجود در لیبی مشکلات و مسائل عربی و انسانی را مطرح می‌کند. علاوه بر این ساختار قوی و قدرتمندی دارد.

این رمان در ۱۷ فوریه ۲۰۱۹ (۲۸ بهمن) و به مناسبت سالگرد درگذشت می غصوب هنرمند، نویسنده و یکی از بنیانگذاران دار الساقی و همراه زندگی وی و ناشر دار الساقی یعنی آندره کسبار منتشر خواهد شد.

این کتاب در همه کتابفروشی‌های لبنان و کشورهای عربی یافت خواهد شد و همچنین در همه نمایشگاه‌های کتاب آینده شرکت خواهد کرد. 

علاوه بر این می‌توان این رمان را از طریق سایت ذیل سفارش داد: (www.daralsaqi.com).

بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار بود مراسم انتشار این کتاب با حضور کوثر الجهمی برگزار شود، اما به دلیل شرایطی این امر میسر نشد. دار الساقی ابراز امیدواری کرد که شرایط به وجود آمده به زودی از بین برود و این نویسنده بتواند در جشن انتشار اولین کتاب خود حضور به هم رساند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای