دبی؛ اعلام زمان برگزاری هجدهمین دورهٔ انجمن رسانه‌های عربی

دبی؛ اعلام زمان برگزاری هجدهمین دورهٔ انجمن رسانه‌های عربی

منی المری: در دو روز با بررسی فشرده برای بازکردن راه پیشرفت رسانه‌ها تلاش خواهیم کرد
چهارشنبه, 20 فوریه, 2019 - 13:15
باشگاه مطبوعاتی دبی از برگزاری هجدهمین دورهٔ انجمن رسانه‌های عربی در اواخر ماه مارس آینده خبر داد.

به گزارش الشرق الاوسط، در این دوره به تحلیل بخش رسانه‌ای جهان عرب، چالش‌های پیش روی آن و فرصت‌هایی پرداخته می‌شود که می‌تواند به وسیلهٔ آنها به نقش سازندهٔ خود در جامعه بپردازد.

این انجمن که به همت باشگاه مطبوعاتی دبی در روزهای ۲۷ و ۲۸ مارس (۷ و ۸ فروردین) برگزار می‌شود در راستای تکمیل رسالتی است که این انجمن از بدو تأسیسش (نزدیک به دو دهه) برای ایجاد فضایی برای دیدار اصحاب رسانه و بررسی چالش‌ها و وضعیت آن جهت رسیدن به اهدافی والا به دنبال آن است. از جملهٔ این اهداف تقویت قدرت رسانهٔ عربی برای ادای نقش سازندهٔ خود، رصد نیازهای توسعه و… است.

منی المری رئیس باشگاه مطبوعاتی دبی و رئیس کمیتهٔ هماهنگی انجمن رسانه‌های عربی ضمن اشاره به اینکه این دوره از انجمن در سایهٔ تحولات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و تکنولوژی جهان عرب و دورهٔ چهارم انقلاب صنعتی برگزار می‌شود، گفت: رسانه در دل این تحولات بوده و بر آنها تأثیر گذاشته و از آنها تأثیر می‌پذیرد.

وی ادامه داد: ضروری است که ابعاد این رابطه و چگونگی تأکید بر سهم داشتن رسانه در تقویت نتایج مثبت این متغیرها بر جهان عرب آگاهی پیدا کرد.

وی عنوان کرد: به مدت دو روز مذاکرهٔ و بررسی فشرده سعی در روشن کردن راه توسعهٔ رسانه از طریق آگاهی یافتن از نظرات کارشناسان و متخصصان داریم، شاید این بخش یکی از تأثیرگذارترین بخش‌ها در زندگی مردم از نظر ترویج ایده‌ها و اندیشه‌ها باشد.

گفتنی است این انجمن از طریق چارچوب تعاملی و فعالیت‌های جانبی‌اش فرصت دیدار با اصحاب رسانه یا افرادی آکادمیک و پژوهشی را می‌دهد که خارج از این بخش هستند و سالانه ۳ هزار نفر از سران رسانه یا صاحب نظران آن در این انجمن حضور به عمل می‌آورند.

پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای