کنسرت «پل‌هایی بین سنت‌ها»؛ ترکیبی از موسیقی شرق و غرب

کنسرت «پل‌هایی بین سنت‌ها»؛ ترکیبی از موسیقی شرق و غرب

در قالب برنامه موسیقی زکی ناصیف در دانشگاه آمریکایی بیروت
چهارشنبه, 20 فوریه, 2019 - 13:30
دانشگاه آمریکایی بیروت فعالیت‌های هنری خود با عنوان «کشف می‌کنیم و به یاد می‌سپاریم» را برگزار کرد.

به گزارش «الشرق الاوسط» این دانشگاه سعی دارد از طریق برگزاری کنسرت‌های مختلف در فعالیت‌های موسیقی زکی ناصیف، رابطه نسل جوان را با ریشه و هویت شرقی آن تقویت کند. در همین راستا کنسرت موسیقی «پل‌هایی بین سنت‌ها» را در 20 فوریه آینده در سالن البطحیش در ساختمان «ست هول» برگزار می‌کند.

این کنسرت توسط 4 نوازنده لبنانی یعنی زیاد الاحمدیه، بهاء ضو، مکرم ابوالحسن و منیر مهملات برگزار می‌شود و در ترکیبی جدید، آهنگ‌های شرقی و غربی را ادغام می‌کنند.

زیاد الاحمدیه نوازنده مشهور عود در گفتگو با «الشرق الاوسط» گفت: «ما سعی داریم به عنوان نوازندگانی که در یک کنسرت حضور یافتیم، 15 قطعه موسیقی از ساخته‌های خود را از طریق تنظیم موسیقی جدید ارائه دهیم و با ایجاد پیوند بین انواع موسیقی آنها را در یک قالب عرضه کنیم».

نبیل ناصیف مدیر برنامه موسیقی زکی ناصیف در دانشگاه آمریکا نیز تأکید کرد: «این گونه جشنواره‌ها باید بتوانند نسل جوان را جذب کنند، به ویژه اینکه امروزه موسیقی غربی رواج بیشتری دارد و جوانان همواره سعی دارند چیزهای جدیدی را کشف کنند و ما باید برای آنها پلی بین دانش مدرن و ریشه‌ها ایجاد کنیم».

وی در گفتگو با «الشرق الاوسط» گفت: «امروزه جهانی شدن این امکان را برای ما فراهم کرده که با سبک‌های موسیقی و هنری فراوانی آشنا شویم، این همگرایی ارتباط و کم شدن فاصله‌ها از طریق اینترنت به تبادل قابل توجه فرهنگ‌ها و هنرها منجر شده است».

زیاد الاحمدیه نیز در گفتگو با «الشرق الاوسط» اشاره کرد: «انتخاب‌های نسل جدید از طریق دنیای دیجیتال، به موسیقی خاصی محدود نمی‌شود. صرف نظر از اینکه حاضران طرفدار این نوع موسیقی باشند یا نه، هدف ما این است که آنها از این موسیقی غیرمعمول لذت ببرند».

پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای