جنبش جهاد از توسعهٔ موشک‌های دقیق با کمک ایران خبر داد

جنبش جهاد از توسعهٔ موشک‌های دقیق با کمک ایران خبر داد

«سرایا القدس» تهدید کرد؛ تبدیل شهرهای اسرائیل به جهنم
سه شنبه, 26 فوریه, 2019 - 08:00

«سرایا القدس» شاخهٔ نظامی جنبش جهاد اسلامی از توسعهٔ یک موشک جدید و دقیق (نقطه زن) خبر داد.

به گزارش الشرق الاوسط، سخنگوی «سرایا القدس» عنوان کرد این موشک قادر است از غزه به به تل‌آویو و نتانیا و حتی دورتر از آن برسد و شهرهای اسرائیل را در حملات آتی تبدیل به جهنم کند.

این خبر در فیلمی که تلویزیون ایران پخش کرد اعلام شد و سخنگوی رسمی «السرایا» عنوان کرد با کمک ایران این موشک ساخته شد و اولین موشکی که جنبش به سمت تل‌آویو پرتاب می‌کند، ساخت ایران خواهد بود.

در این مستند، جنبش «جهاد اسلامی» اذعان کرد که مهندسانش موفق به بازسازی زرادخانه‌های موشکی‌اش شدند که در حملهٔ نظامی پیش آسیب دیدند.

این جنبش به اسرائیل هشدار داد در جواب جرایم آن در آینده اسرائیل را غافلگیر خواهد کرد.

سخنگوی «سرایا» در این فیلم گفت: حرکات حماقت‌آمیز دشمن علیه نوار غزه و ساکنانش، به اذن خدا شهرهای اشغالی را تبدیل به جهنم خواهد کرد، اشغالگر جایی در فلسطین ندارد یا باید از آن خارج شود یا از حمله‌های دردناک رنج بکشد.

گفتنی است این تهددات چند روز پس از تأکید «جهاد» و دیگر گروه‌ها در تظاهرات‌های هفتگی بر این بود که جواب حملات اسرائیل را خواهند داد.

اسرائیل نیز هزاران نفر را به مشارکت در این تظاهرات، پرتاب سنگ و مواد منفجره به سمت سربازان اسرائیلی و تلاش برای شکستن مرزها متهم کرد.

ارتش اسرائیل نیز بر این اعتقاد است که دو جنبش «جهاد اسلامی» و «حماس» از طریق حمله به مرزها یا کمین در تونل‌هایی که هنوز کشف نشده‌اند، سعی در وارد کردن اسرائیل به جنگ دارند.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای