«شتاء طنطوره»؛ حضور ۳۷ هزار نفر از ۷۲ کشور

«شتاء طنطوره»؛ حضور ۳۷ هزار نفر از ۷۲ کشور

نسخه دوم فعالیت‌ها در سال آینده
سه شنبه, 26 فوریه, 2019 - 14:45

نظر به حضور گسترده مردمی در فعالیت‌های «شتاء طنطوره» که در مدت زمان دو ماه توانست ۳۷ هزار بازدیدکننده را از ۷۲ کشور جهان به خود جذب کند، کمیته سلطنتی استان العلا در نظر دارد نسخه دوم این فعالیت را در سال آینده اجرا کند.

به گزارش «الشرق الاوسط»، «شتاء طنطوره» طولانی‌ترین برنامه در طول تاریخ سعودی است، چرا که از ۲۰ دسامبر ۲۰۱۸ آغاز و تا ۲۲ فوریه ۲۰۱۹ ادامه یافت.

کمیته سلطنتی استان العلا در این فعالیت، مجموعه‌ای از برنامه‌های فرهنگی، هنری و ورزشی برگرفته از میراث العلا را برگزار کرد. العلا مهد باستانی شبه جزیره عربی و محل تلاقی تمدن‌ها در طول تاریخ بوده‌است.

فرهنگ و میراث غنی منطقه به ۸ هزار سال پیش بازمی‌گردد که بشریت در طول این مدت مسیر فرهنگی خود را در کوه‌های العلا طی کرده‌است، به طوری که به موزه‌ای باز تبدیل شده و شاهدی بر تاریخ تمدن‌ها به‌شمار می‌رود، کما اینکه راه و مسیر را برای فرهنگ و تمدن کنونی و آینده سعودی فراهم کرده‌است.

«شتاء طنطوره» به منطقه العلا و تاریخ انسانی و فرهنگی آن که به هزاران سال پیش بازمی‌گردد پرداخته و آن را از طریق آثار هنری جشنواره و لوکیشن خاص مکان با آثار هنری منحصر به‌فرد به عرضه نمایش گذاشت و این امکان را برای هنرمندان و افراد خلاق سعودی فراهم کرد تا میراث، آداب و رسوم، ارزش‌ها سنت‌ها و دانش اجداد خود در سرزمین حاصلخیز العلا عرضه کنند. این استعدادها از طریق هنر مجسمه‌سازی در شهر قدیمی نشان داده شد و اثر ماندگاری بر بازدیدکنندگان «شتاء طنطوره» به جای گذاشت.

کمیته سلطنتی استان العلا اعلام کرد که «شتاء طنطوره» ۲۸ هدف از اهداف چشم‌انداز ۲۰۳۰ سعودی را از طریق جذب دو میلیون بازدیدکننده برآورده می‌کند که این امر به ۱۲۰ میلیارد ریال (۳۲ میلیارد دلار) تولید ناخالص داخلی و ۳۸ هزار شغل جدید در آغاز سال ۲۰۳۵ منجر خواهد شد.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای