سوریه؛ کشته شدن غیرنظامیان با مین‌های داعش در فصل قارچ

سوریه؛ کشته شدن غیرنظامیان با مین‌های داعش در فصل قارچ

دوشنبه, 25 فوریه, 2019 - 14:45

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) روز گذشته از کشته شدن ۲۰ شهروند غیرنظامی در اثر انفجار مین که توسط داعش کارگزاری شده بود، خبر داد. این افراد سوار بر یک خودرو در جستجوی قارچ در استان حماه واقع در مرکز سوریه بودند.

به گزارش «الشرق الاوسط»، خبرگزاری «سانا» به نقل از منبعی آگاه در پلیس حماه نوشت: «یک مین زمینی از بقایای داعش در منطقه وادی العذیب در حومه سلمیه در خودرویی که کارگران را منتقل می‌کرد، منفجر شد. این کارگران در جستجوی قارچ بودند که این امر به کشته شدن بیش از ۲۰ شهروند غیرنظامی منجر شد».

به گزارش «سانا» این اتفاق اخیراً و همزمان با فصل قارچ چندین بار تکرار شده، چرا که بسیاری از اهالی پس از خروج منطقه از دست داعش برای جمع‌آوری قارچ وارد این مناطق شدند.

گفتنی است در ماه جاری در اثر انفجار مین‌های کارگذاری شده توسط داعش در اطراف روستای رسم الاحمر در حومه سلمیه شرقی در حماه، ۷ نفر کشته و تعدادی دیگر مجروح شدند.

نیروهای سوریه در اکتبر ۲۰۱۷ داعش را از منطقه اخراج کردند، اما آنها میدان‌های مین را از خود به جای گذاشتند که به کشته شدن شهروندان منجر شده‌است.

داعش در سال ۲۰۱۴ حکومت خود بر مناطق وسیعی در سوریه و عراق که مساحتی برابر مساحت انگلیس داشت را اعلام کرد، اما طی دو سال اخیر در جنگ با نیروهای دولتی، و کردها در شمال و شرق سوریه، شکست‌های میدانی بزرگی را متحمل شدند.

گفتنی است این سازمان تروریستی پس از حملات پیاپی نیروهای دموکراتیک سوریه که از سپتامبر گذشته آغاز شد، اکنون در نیم کیلومتر در الباغوز واقع در حومه دیر الزور شرقی محاصره شده‌اند.

در همین باره، یک منبع پزشکی در گفتگو با «روسیا الیوم» گزارش داد: «در نتیجه این انفجار ۱۸ کشته و تعدادی مجروح به بیمارستان ملی در شهر سلمیه منتقل شدند».


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای