اردن با انگلیس و فرانسه تفاهم نامه همکاری در بخش منابع انسانی و پروژه های توسعه امضا کرد

اردن با انگلیس و فرانسه تفاهم نامه همکاری در بخش منابع انسانی و پروژه های توسعه امضا کرد

جمعه, 1 مارس, 2019 - 17:00

دولت اردن روز پنجشنبه (۲۸ فوریه) در حاشیه نشست «ابتکار عمل لندن ۲۰۱۹» دو تفاهم نامه همکاری با کشورهای انگلیس و فرانسه امضا کرد. اردن و انگلیس در بخش منابع انسانی توافقنامه ای امضا کردند. دولت اردن با آژانس توسعه فرانسه نیز تفاهم نامه ای برای تامین مالی بودجه و پروژه های توسعه محور دارای اولویت در اردن امضا کرد.

تفاهم نامه نخست به منظور گسترش همکاری بین نهادهای دولتی آموزشی در اردن و انگلیس در زمینه منابع انسانی امضا شد. این توافق در راستای اجرای برنامه راهبردی ملی اردن برای توسعه منابع انسانی در سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۵ و سند چشم انداز ۲۰۲۵ اردن است.

این تفاهم نامه در راستای گسترش روابط بین نهادهای آکادمیک و پژوهشکده های دو کشور بسته شده و زمینه را برای بخش خصوصی دو کشور در راستای راه اندازی شرکت و سفرهای متقابل کارشناسان و نیروهای متخصص و مقام های رسمی ذیربط و تبادل راهکارها و شیوه های مورد استفاده در حوزه منابع انسانی و آموزشی و اطلاعات فناوری فراهم می سازد.

تفاهم نامه دوم که با آژانس توسعه فرانسه (AFD) امضا شده در واقع تمدید توافقنامه دو جانبه در سال ۲۰۱۶ است. این توافقنامه به ارزش یک میلیارد یورو بوده و سال های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۲ را پوشش می دهد. اردن از طریق این تفاهم نامه ها می تواند به تامین مالی پروژه های مهم در حوزه آب و فاضلاب و حمل و نقل و توسعه شهری و بومی و انرژی و آموزش حرفه ای نیرو بپردازد.

وزارت برنامه ریزی و همکاری بین المللی اردن گفته نشست های مشترک دو جانبه هر سه ماه یکبار برای تعیین حوزه های همکاری اولویت دار و پیگیری اجرای آنها برگزار می شود.


پیشنهاد ما

چند رسانه‌ای